ساخت و بازسازی عتبات با اوراق سرمایه

کد خبر: 90583 شنبه 19 بهمن 1392 - 17:3
ساخت و بازسازی عتبات با اوراق سرمایه


به دنبال ادغام ۳۰ صندوق قرض‌الحسنه،‌ "صندوق ولی‌عصر سورک مازنداران" نیز در به بانک قرض‌الحسنه رسالت ادغام می‌شود.

به گزارش بنکر (Banker)، مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه رسالت در جریان برپایی مراسم "تجلیل از حامیان قرض الحسنه" با اعلام مطلب بالا گفت: تاکنون 30 صندوق در این بانک ادغام شده اند و ما آمادگی داریم در صورت اعلام بانک مرکزی صندوق های دیگری را نیز در بانک ادغام نماییم.

حسین زاده در ادامه توضیح داد: بانک رسالت با 25 هزار میلیارد ریال منابع  16 سال پیش فعالیت خود را در قالب صندوق قرض الحسنه آغاز کرد و در حال حاضر قادر است تمام خدمات بانکی از جمله کارت های شتابی، اینترنت بانک و ... را  به مشتری های خود ارایه نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این که بانک قرض الحسنه رسالت دارای 280 شعبه در سرتاسر کشور می باشد افزود: این بانک تاکنون یک میلیون پانصد هزار تسهیلات در قالب 6 میلیون تومان با کارمزد 2 درصد برای اقشار متوسط به پایین ارایه داده است.

حسین زاده در ادامه با اعلام این که در حال حاضر 2 میلیون سپرده گذار قرض الحسنه در بانک عضویت دارند، ‌از راه‌اندازی تشکل مردم نهاد به نام "انجمن حامیان قرض‌الحسنه" برای گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه در میان آحاد جامعه کشور و توسعه آن و ایجاد شغل برای رفع نیازهای ضروری مردم خبر داد.

مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه رسالت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از دیگر فعالیت‌های این بانک افتتاح حساب 111 در کلیه شعب برای بازسازی عتبات عالیات و ایجاد صندوقی به نام صندوق «سرمایه‌گذاری عتبات عالیات» است که با همکاری سازمان بورس و ستاد عتبات عالیات فعالیت می‌کند که مردم با خرید اوراق سرمایه این صندوق می‌توانند در ساخت و بازسازی عتبات عالیات مشارکت نمایند.

حسین زاده درباره رویکرد های اصلی بانک قرض الحسنه رسالت توضیح داد: کارآفرینی به ویژه در روستاها و حمایت از سرپرستان خانوار دو رویکرد اصلی این بانک به شمار می آیند.