ادغام دو صندوق در یک بانک

کد خبر: 90554 یکشنبه 6 بهمن 1392 - 13:10
ادغام دو صندوق در یک بانک

 

به نقل از خبرگزاری موج، غلامرضا مصطفی پور مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، طی یک نشست با خبرنگاران در وزارت اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی درباره ادغام برخی صندوق های قرض‌الحسنه در این بانک سوال کرد، که وی گفت: صندوق هایی که در بازار غیر متشکل پولی مجوز داشتند اما با بحران مواجه بودند بر طبق نظر بانک مرکزی مابین بانک قرض الحسنه رسالت و بانک قرض الحسنه مهر ایران توزیع شدند.

وی افزود: صندوق مهر وطن در بانک قرض الحسنه رسالت ادغام شد و صندوق ولی عصر و شهریار نیز در بانک قرض الحسنه مهر ایران ادغام شدند و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه ی مهر ایران در پاسخ به پرسش دوم در مورد مراحل ورود به بورس این بانک گفت: ورود به بورس مقدماتی داشت که مهم ترین آن این بود که سهامداران این بانک ضرورت دارد 100 درصد سرمایه را پرداخت کنند و به همین دلیل ما باید دوره انتظاری را برای وصول 100 درصد سرمایه داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به برخی مشکلات بانک‌ها در سال جاری بانک قرض الحسنه مهر ایران به سهامداران فشار نیاورد تا با محدودیت نقدینگی مواجه نشوند.

مصطفی پور در پاسخ به پرسش سوم در خصوص هزینه ی تمام شده پول در این بانک نیز گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به دلیل اینکه هزینه ی عملیاتی ندارد، هزینه ی تمام شده ی پول در این بانک پایین است و به طور متوسط حدود 6 درصد ارزیابی می شود.

 

مطالب مرتبط: