صددرصد قرض‌الحسنه داده‌ایم

کد خبر: 90551 یکشنبه 6 بهمن 1392 - 9:3
صددرصد قرض‌الحسنه داده‌ایم


مدیرکل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد گفت: بانک مهر اقتصاد صددرصد منابع قرض‌الحسنه خود را در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت کرده است. ابراهیم صفرلکی افزود: در شرایطی که بیشتر موسسات و بانک‌ها حداکثر تا 50 درصد منابع قرض‌الحسنه خود را به وام قرض‌الحسنه تخصیص می‌دهند، بانک مهر اقتصاد، با تاکید بر موازین شرعی، تنها بانکی است که صددرصد منابع قرض‌الحسنه را در قالب وام بدون سود و قرض‌الحسنه یک تا سه میلیونی پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد وی تصریح کرد: علاوه ‌بر حمایت از صنعت و تولید، این بانک تلاش دارد تا در رفع مشکلات خرد مردم نیز در حد توان اقدام کند و مدعی است یکی از بانک‌های برتر در تخصیص وام‌های خرد به مردم است، به نحوی که تا امسال حدود 3 میلیون نفر از وام قرص‌الحسنه این بانک بهره برده‌اند و بیش از 4000 هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اعطا شده است.

صفرلکی در پاسخ به این سوال که وام‌های پرداختی با چه نرخی به مردم داده می‌شود، گفت: وام‌های قرض‌الحسنه بر اساس ضوابط بانک مرکزی و کارمزد 4 درصد پرداخت می‌شود و چنانچه وام گیرنده تمایل به بیمه داشته باشد، مبلغ بیمه کسر می‌شود. وی در ادامه عنوان کرد: طی 9 ماهه اخیر، به بیش از 138 هزار نفر بالغ بر 600 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت کردیم.

مدیرکل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد درباره معوقات این بانک نیز افزود: هم‌اکنون مطالبات معوق در نظام بانکی به‌طور متوسط حدود 16 درصد است؛ اما در بانک مهر اقتصاد حدود 3 درصد است که با توجه به ضمانت‌های اخذ‌شده نگرانی درباره عدم وصول آن وجود ندارد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد، شماره 3120 به تاریخ 1392/11/06، صفحه بانک و بیمه.

مطالب مرتبط: