ضرورت «بانک قرض‌الحسنه ازدواج»

کد خبر: 90497 یکشنبه 15 دی 1392 - 14:1
ضرورت «بانک قرض‌الحسنه ازدواج»

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، محمد سزاوار در نشست مدیران اوقاف و امور خیریه با واقفان و خیرین قم اظهار داشت: وقف مالکیتی محدود است و می‌تواند در راستای نیت واقفان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی افزود: مسئله ازدواج جوانان یکی از موضوعات روز جامعه است و باید دید وقفی در این زمینه صورت گرفته است یا خیر.

سرپرست بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه می‌توان موقوفاتی داشت که درآمد آنها در راستای کمک به جوانان برای ازدواج استفاده شود عنوان داشت: پیشنهاد ما این است که این نوع از نیت در میان جامعه ترویج شود.

وی ادامه داد: وام ازدواجی که دولت تعیین کرده هرچند توسط برخی بانک‌ها هم محقق نشده ولی باز هم جوابگوی نیاز جوانان نیست ولی با استفاده از ظرفیت وقف می‌توان این مشکل را تا حدودی رفع کرد.

سزاوار با بیان اینکه از زمان تاسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ثابت شد که با چهار درصد سود هم می‌توان این کار را انجام داد خاطرنشان کرد: اگر مشارکت بیشتری صورت بگیرد حتی شاید با نرخ بهره کمتر هم بتوان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مردم قرار داد.

سرپرست بانک قرض‌الحسنه مهر ایران افزود: سازمان اوقاف کشور اردن بانکی به نام قرض‌الحسنه دارد و می‌توانیم در ایران نیز با در نظر گرفتن همه شرایط این کار را انجام داد.

مطالب مرتبط: