فراهم شدن امکان شرکت همه علاقه مندان در سی امین همایش «سیاست‌های پولی و ارزی» در ۲۲ و ۲۳ خرداد

کد خبر: 406068 چهارشنبه 17 خرداد 1402 - 0:0
فراهم شدن امکان شرکت همه علاقه مندان در  سی امین همایش «سیاست‌های پولی و ارزی» در ۲۲ و ۲۳ خرداد
 به گزراش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، دکتر وهاب قلیچ؛ دبیر اجرایی سی امین همایش سیاست‌های پولی و ارزی، اعلام کرد: این همایش به همت بانک مرکزی و پژوهشکده پولی و بانکی با عنوان «تثبیت اقتصادی، حکمرانی و سیاست‌گذاری» و در پنج محور چارچوب سیاست پولی برای تثبیت اقتصادی، چارچوب سیاست مالی برای تثبیت اقتصادی، سیاست ارزی و تثبیت اقتصادی، نظام بانکی و تثبیت اقتصادی و حمکرانی و ثبات اقتصادی برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف تثبیت اقتصادی به معنای کاهش نوسانات و پیش‌بینی‌ پذیرکردن اقتصاد است. امید داریم در این همایش با حضور مدیران بانکی، صاحب‌نظران، اساتید اقتصادی و کارشناسان این حوزه سیاست‌های مثبت و مفیدی برای اقتصاد کشور طراحی و ارائه شود.
دبیر اجرایی سی امین همایش سیاست‌های پولی و ارزی خاطر نشان کرد: پژوهشکده پولی و بانکی به عنوان بازوی تحقیقاتی بانک‌ مرکزی در گسترش تحقیقات و مطالعات علمی در زمینه پولی و بانکی فعالیت دارد و هر ساله همایش سیاست‌های پولی و ارزی و همچنین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را برگزار می‌کند.

دکتر قلیچ با اشاره به اینکه همایش امسال نیز همانند سال گذشته به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: البته تعداد محدودی از کارشناسان، اساتید دانشگاهی، اعضای هیئت علمی و مدیران بانکی در این همایش به صورت حضوری شرکت می‌کنند و امکان مشاهده این همایش از طریق سایت مرتبط با این همایش فراهم می‌شود و علاقه‌مندان از سراسر کشور می‌توانند در این همایش به صورت مجازی شرکت کنند.

وی افزود: در این همایش، هفت نشست علمی با حضور کارشناسان، اساتید و صاحب نظران و پنج نشست برای ارائه مقالات برگزیده خواهیم داشت. گزارش دستاوردهای همایش نیز به صورت مکتوب در صفحه اینترنتی همایش و صفحه پژوهشکده پولی و بانکی به  نشانی https://www.mbri.ac.ir/ منعکس خواهد شد.

از کلیه علاقه‌مندان، صاحب‌نظران، دغدغه‌مندان و فعالان حوزه پولی و ارزی کشور دعوت می‌شود تا در همایش شرکت کرده و با سیاست‌هایی که بانک مرکزی در آینده اجرا می‌کند، بیشتر آشنا شوند.

این همایش ۲۲ و ۲۳ خرداد ماه ۱۴۰۲ در ساختمان بانک مرکزی برگزار خواهد شد.

نشانی اینترنتی همایش که برای مشاهده و پیگیری اخبار می‌توانید به آن مراجعه کنید www.mepac.ac.ir است و با جستجوی کلمه همایش سیاست‌های پولی و ارزی نیز می‌توانید به این سایت دسترسی پیدا کنید.