برگزاری بیست‌ویکمین کنفرانس هیئت‌های شریعتAAOIFI

کد خبر: 406064 چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 - 12:39
برگزاری بیست‌ویکمین کنفرانس هیئت‌های شریعتAAOIFI

به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، سازمان حسابداری و حسابرسی موسسات مالی اسلامی[1] (AAOIFI) با حمایت بانک مرکزی بحرین، بیست‌ویکمین کنفرانس سالانه هیئت‌های شرعی[2] AAOIFI را در تاریخ هفتم و هشتم می سال ۲۰۲۳ در بحرین برگزار می‌نماید.

این کنفرانس دو روزه AAOIFI، یکی از مهم‌ترین گردهمایی‌ها در صنعت مالی اسلامی به شمار می‌رود و با داشتن سخنرانی‌های کلیدی توسط مشهورترین متخصصین شریعت، سیاست‌گذاران، تصمیم‌گیرندگان، مقامات نظارتی کشورهای مختلف و سایر کارشناسان صنعت مالی اسلامی به بحث و گفتگو در ارتباط با موضوعات مهم صنعت مالی اسلامی علی‌الخصوص در حوزه شریعت و انطباق با آن در سطح جهان پرداخته خواهد شد.

به گفته شیخ ابراهیم بین خلیفه الخلیفه، رئیس هیئت سازمان حسابداری و حسابرسی موسسات مالی اسلامی(AAOIFI)؛ این کنفرانس می‌تواند محفلی را به منظور بحث و مذاکره در مورد مسائل شرعی و آخرین تحولات صنعت بانکداری و مالی اسلامی در سطح جهانی فراهم نماید و برگزاری مجدد این کنفرانس در سال ۲۰۲۳ به عنوان یکی از مهم‌ترین کنفرانس‌های جهانی باعث خوشحالی است. وی همچنین از حمایت بانک مرکزی بحرین و سایر ذی‌نفعان در سازماندهی چنین کنفرانس مهمی که از سال ۲۰۰۲ به صورت سالیانه برگزار شده است، قدردانی نمود.

بیست‌ویکمین کنفرانس سالانه هیئت‌های شرعی به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و شرکت در این کنفرانس رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و ثبت‌نام به این نشانی مراجعه نمایند.

لیلا محرابی (کارشناس پژوهشکده پولی و بانکی)

 

 [1] The Accounting and Auditing Organization for Islamic Financial Institutions (AAOIFI)

[2] Shari’ah Boards