معرفی کتاب «تامین مالی اسلامی در آفریقا: چشم‌انداز توسعه پایدار (مجموعه مطالعات حاکمیت، حسابداری و تامین مالی اسلامی)»

کد خبر: 375891 یکشنبه 17 مهر 1401 - 10:41
معرفی کتاب «تامین مالی اسلامی در آفریقا: چشم‌انداز توسعه پایدار (مجموعه مطالعات حاکمیت، حسابداری و تامین مالی اسلامی)»
 به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، انتشارات ادوارد الگار[1] در نظر دارد کتاب «تامین مالی اسلامی در آفریقا: چشم‌انداز توسعه پایدار (مجموعه مطالعات حاکمیت، حسابداری و تامین مالی اسلامی)» را به کوشش ام. کبیر حسن[2]، عایشه مونیزا[3] و کارامو ام.ان سونکو[4] در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی منتشر نماید.

موضوع کتاب مزبور یعنی تامین مالی اسلامی در آفریقا مواردی همچون تکامل و پیشرفت، مسائل و دغدغه‌ها و همچنین تغییرات و نوآوری‌ها را در مقوله بازارهای تامین مالی اسلامی در آفریقا مورد بحث قرار می‌دهد. نویسندگان این کتاب با با بررسی چالش‌های قانونی، نظارتی و حاکمیتی و در عین حال تعادل بین مسائل و دغدغه‌ها نوآوری‌های یافت شده در امور کسب و کار و تامین مالی اجتماعی اسلامی، مروری جامع از تامین مالی اسلامی در آفریقا را ارائه می‌کنند.

امید است که این کتاب ۳۶۰ صفحه‌ای بتواند به عنوان منبعی ارزشمند برای محققان و ذی‌نفعان تامین مالی اسلامی، از جمله موسسات تحقیقاتی و آموزشی باشد. مطالعات عمیق موردی با تمرکز بر بازارهای انتخابی امکان درک مسائل همراه با جزئیات بیشتر را برای خواننده ایجاد می‌کنند. این کتاب برای سیاستگذاران و نهادهای تنظیم استاندارد منطقه‌ای، از جمله آژانس‌های چندجانبه و بشردوستانه، در درک پتانسیل تامین مالی اسلامی در شمول مالی و همچنین حل و فصل بحران‌های انسانی نیز مفید خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه نمایند.

زینب بیابانی (کارشناس پژوهشکده پولی و بانکی)

 [1] Edward Elgar Publishing

[2] M. Kabir Hassan

[3] Aishath Muneeza

[4] Karamo N.M. Sonko