دراسات فی فقـه الربـا

کد خبر: 344749 شنبه 27 اردیبهشت 1399 - 11:2
دراسات فی فقـه الربـا

کتاب «دراسات فی فقه الربا فی، عشره فصول من احکام المعاملات و البنوک» به قلم آیت الله سید اصغر ناظم‌زاده قمی استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم به‌تازگی از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

بنابراین گزارش استاد ناظم‌زاده قمی در این اثر «معنای ربا در لغت و قرآن و ادیان گذشته»، «چگونگی تشریح ربا در اسلام»، «ادله حرمت ربا در قرآن»، «سنت و اجماع»، «شبهات وارده در شدت عقوبت ربا و جواب آنها»، «اقسام ربا»، «مستثنیات ربا»، «قرض لا ربوی»، «احکام بانک‌ها و معاملات متداول در آن» و را تبیین و بررسی کرده است.

کتاب «دراسات فی فقه الربا فی، عشره فصول من احکام المعاملات و البنوک» به زبانی عربی در قطع وزیری در سال ۱۳۹۹ از سوی «بوستان کتاب» به زیورطبع آراسته شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه و مطالعه این آثار می‌توانند با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند و نیز با شماره تلفن ۷ ۳۷۷۴۲۱۵۵ تماس بگیرند و یا به شعب «بوستان کتاب» در سراسر کشور مراجعه نمایند.

استاد ناظم زاده تاکنون بیش از ۱۵ جلد کتاب به زبا‌ن‌های عربی، فارسی و اردو منتشر کرده است. بر کتاب «الفصول المائه فى حیاه ابى‌الائمه على(ع)» ایشان که ۵ جلد و ۱۰۰ فصل به زندگانی امیرالمومنان پرداخته، حضرات آیات صافی گلپایگانی، سبحانی، مومن و معرفت تقریظ نوشته‌اند و مورد تقدیر ویژه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفته است. کتاب «سیمای پرفروغ» دیگر اثر ایشان به عنوان یکی از کتاب‌های سال حوزه در سال ۱۳۷۹ مورد تقدیر قرار گرفته است. «دانشنامه بزرگ طب اسلامى»، «تجلى امامت»، «زندگی‌نامه حضرت ابوطالب»، «اصحاب امام على(ع)»، «نظام تغذیه در اسلام»، «سلامتى جنین از دیدگاه اسلام»، «حقوق کودک از دیدگاه اسلام»، «کنترل جمعیت و دین اسلام» و «نگرشى به شبیه سازى انسان (بیم‌ها و امیدها)» برخی دیگر از تألیفات این استاد حوزه علمیه قم می‌باشد.

منبع: شبکه اجتهاد

صفحه تازههای نشر