۲۰۲۰، سال شکل‌گیری بانکداری اسلامی در «میندانائو» فیلیپین

کد خبر: 334622 سه شنبه 17 دی 1398 - 9:46
۲۰۲۰، سال شکل‌گیری بانکداری اسلامی در «میندانائو» فیلیپین

به گزارش manilastandard یکی از نمایندگان کنگره در «میندانائو» فیلیپین از شکل‌گیری بانکداری اسلامی در این منطقه و ارائه خدمات مالی به مسلمانان در سال جاری میلادی خبر داد.

«لارست فورچون» در بیانیه‌ای در این باره گفت: سال 2020 آغاز تغییرات چشمگیر در بانکداری و اقتصاد میندانائو با تصویب قوانینی که اجرا کننده قانون جدید بانکداری اسلامی هستند، خواهد بود. «بنیامین دیوکنو» فرماندار Bangko Sentral ng Pilipinas در میندانائو هم گفت: این قانون جدید فرصت‌های طلایی برای دریافت خدمات مالی در اختیار مسلمانان قرار می‌دهد. فورچون هم با تایید این اظهارات تاکید کرد که به‌کارگیری قوانین جدید، خدمات بانکداری اسلامی را در اختیار میلیون‌ها فیلیپینی که تاکنون از این خدمات بانکی بی بهره بوده اند، قرار می‌دهد.

در همین راستا نهاد سیاستگذاریBangko Sentral ng Pilipinas ، قوانین مربوط به بانک‌های اسلامی و تاسیس واحدهای بانکداری اسلامی در فیلیپین را برای تشویق افراد به سرمایه‌گذاری تصویب کرده است.

مسلمانان فیلیپین در ایالت جنوبی «میندانائو» مدت‌هاست که در حال تلاش برای ورود به بازار حلال و تقویت اقتصاد اسلامی در این منطقه هستند. فیلیپین از سده 16 تا 20 میلادی مستعمره اسپانیا و در نیمه اول سده بیستم مستعمره آمریکا بود و در نهایت در سال ۱۹۴۶ میلادی از آمریکا استقلال یافته و روز ملی آن دوازدهم ژوئن است. نزدیک به 90 درصد جمعیت فیلیپین  را مسیحیان کاتولیک و 10 درصد را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند.

منبع: خبرگزاری شبستان