جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی به «وکالت در بانکداری بدون ربا» رسید

کد خبر: 314558 دوشنبه 11 آذر 1398 - 14:33
جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی به «وکالت در بانکداری بدون ربا» رسید

بنا به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، همزمان با برگزاری پنجمین همایش «مالی اسلامی»، دومین جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی به کتاب «وکالت در بانکداری بدون ربا؛ کاربردها و چالش‌ها» اثر وهاب قلیچ (عضو هیئت علمی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی) رسید.

این کتاب که در تابستان ۱۳۹۸ به کوشش انتشارات پژوهشکده پولی و بانکی در پنج فصل و ۱۹۲ صفحه منتشر شده است، به کاربردها و چالش‌های استفاده از عقد وکالت در نظام بانکداری بدون ربا پرداخته است.

همچنین در این همایش چهارمین جایزه مالی اسلامی به علی صالح‌آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و رئیس انجمن مالی اسلامی ایران، اهدا شد. مدیرعامل بورس کرج، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، عضویت در هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)، ریاست انجمن مالی اسلامی و عضویت در شورای فقهی بانک مرکزی از جمله مسئولیت‌های صالح‌آبادی است. وی هم‌اکنون مدیرعامل بانک توسعه صادرات است. بنیانگذاری کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار از جمله اقدامات ماندگار صالح‌آبادی در دوره مسئولیت در این سازمان است.

همچنین جایزه شخص حقوقی در زمینه مالی اسلامی به دانشگاه مفید قم، سومین جایزه پژوهش برتر در مالی اسلامی در سطح دکترا به رساله «الگوی ارزیابی و تحلیلی معاملات بورس‌بازانه در بازار اوراق بهادار ایران بر اساس موازین فقه امامیه» اثر محمد توحیدی و در سطح کارشناسی ارشد به پایان‌نامه «طراحی چارچوب نظارت شرعی بر بازار سرمایه جمهوری اسلامی ایران» اثر علیرضا فتاحی اهدا شد.