بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی

کد خبر: 304491 سه شنبه 2 مهر 1398 - 10:49
بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی

به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، اخیرا گزارش پژوهشیِ جدیدی پیرامون بازار جهانیِ نرم‌افزار بانکداری اسلامی انجام شده است که به بررسی وضعیت بازار نرم‌افزار بانکداری اسلامی و چشم‌انداز توسعه جهانی آن از زاویه‌ی فعالان، مناطق مختلف، انواع محصولات و صنایع نهایی می‌پردازد.

این گزارش، بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و آن را براساس نوع محصول و برنامه‌های کاربردی / صنایع نهایی تقسیم کرده است. نرم‌افزار بانکداری اسلامی به نرم افزار بانکی گفته می‌شود که مطابق با ضوابط شرعی برای مدیریت و نظارت بر عملیات بانکی کار می‌کند.

این گزارش پیش‌بینی می‌‌کند که ارزش و بهای نرم‌افزار بانکداری اسلامی تا سال ۲۰۲۳ رشد چشم‌گیری داشته و آسیا و اقیانوسیه در سال‌های آتی، سهم بیشتری از بازار جهانی این نرم‌افزار را به خود اختصاص خواهند داد. البته مناطق دیگر همچون چین، هند و آسیای جنوب شرقی. آمریکای شمالی، به ویژه ایالات متحده نیز نقش مهمی را در توسعه این نرم‌افزار ایفا می‌كنند كه نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به طور قطع، هرگونه تغییر از سمت کشور ایالات متحده ممکن است روند توسعه نرم افزار بانکی اسلامی را تحت تأثیر قرار دهد.

این گزارش تحلیلی، مباحث عمیق دیگری نیز همچون بینش‌های رقابتی و اطلاعات مربوط به اندازه بازار را ارائه می‌دهد و به بررسی اندازه بازارِ نرم‌افزار بانکداری اسلامی، روندها، سهم، رشد، برنامه‌های توسعه، فرصت رشد، ساختار هزینه می‌پردازد.

بخشی از این گزارش مربوط به تولید، درآمد، حاشیه ناخالص تولیدکنندگان اصلی در مناطق مختلف از سال 2014 تا 2019 است. این گزارش، آینده تولید این نرم‌افزار و نحوه استفاده از آن را در سال‌های 2019-2024 پیش‌بینی می‌کند و همچنین تحلیل دقیقی از طریق دسته‌بندی بازار جهانی بر مبنای مناطق ارائه می‌دهد.

بخش‌بندی منطقه بازار:

·        آمریکای شمالی (ایالات متحده، کانادا و مکزیک)

·        اروپا (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و ایتالیا)

·        آسیا و اقیانوسیه (چین، ژاپن، کره، هند و آسیای جنوب شرقی)

·        آمریکای جنوبی (برزیل، آرژانتین، کلمبیا و غیره)

·        خاورمیانه و آفریقا (عربستان سعودی، امارات، مصر، نیجریه و آفریقای جنوبی)

علاوه بر این، تحلیل SWOT و استراتژی‌های هر فروشنده در این گزارش مورد تاکید قرار می‌گیرد که می‌توان آن را برای ایجاد فرصت‌های آتی به کار گرفت. این گزارش بر برنامه‌های کاربردی، انواع، استقرارها، مؤلفه‌ها، و رشد بازار این نرم‌افزار پرتو می‌افکند و به تحلیل مواد اولیه، تجهیزات و مصرف‌کنندگان پایین‌دستِ این نرم‌افزار می‌پردازد. سپس، تحلیل‌هایی را در رابطه با حجم، ارزش بهره‌برداری، قیمت فروش، واردات و صادرات نرم‌افزار بانکداری اسلامی در مناطق مختلف از سال 2014 تا 2019 ارائه می‌کند. این گزارش، نمایانگر تولید، درآمد، قیمت، سهم بازار و نرخ رشد را نیز نشان می‌دهد و در نهایت بر وضعیت و چشم‌انداز برنامه‌های کاربردی اصلی این نرم‌افزار متمرکز می شود.

گزارش بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی شامل موارد زیر می باشد:

         تحلیل عناصر متفاوت دخیل در تغییر صحنه بازار، افزایش فرصت‌ها در آینده و اطمینان از هدایت فعالان، که می‌توانند در یک مقیاس مقطعی بر بازار تأثیرگذار باشند.

         تحلیل بازار برای بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی همراه با بررسی جغرافیایی در یک مقیاس جهانی و قلمرویی.

         مشخصات شرکتی رقبای اصلی در کنار فعالیت‌های استراتژیک و سهم بازار آنها.

         بررسی متغیرهای اقتصاد خرد و کلان که مطابق با تحلیل منطقه‌ای بر بازار جهانی تأثیرگذار هستند.

         بررسی کلی بازار و بررسی عناصر بازار از قبیل محرک‌های توسعه، محدودیت‌ها، مشکلات و فرصت‌های بالقوه برای بازار.

سپس، داده‌های خام جمع‌آوری شده از طریق منابع متعدد با استفاده از ابزارهای مختلف ریاضی و تحلیلی به منظور نتیجه‌گیری از اطلاعات مهم مربوط به روند پیش‌بینی رشد آتی در چهارچوب زمانی سال‌های 2019 و 2024 پردازش شده‌اند. در پایان، یافته‌های تحقیق و نتیجه‌گیری‌های مشخص شده در گزارش به تصمیم‌گیران کمک می‌کند تا در آینده نزدیک انتخاب‌های حیاتی انجام دهند.

در این گزارش 14 فصل برای نمایش بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی ارائه شده است:

فصل 1: بررسی کلی بازار نرم‌افزار بانکداری اسلامی

فصل 2: مشخصات تولیدکنندگان

فصل 3: رقابت جهانی بازار نرم‌افزار بانکداری اسلامی توسط فعالان

فصل 4: اندازه بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی بر اساس مناطق

فصل‌های 5، 6، 7، 8 و 9: درآمد حاصل از نرم‌افزار بانكداري اسلامي آمريكاي شمالي توسط كشورها. درآمد حاصل از نرم‌افزار بانکداری اسلامی اروپا توسط کشورها، درآمد حاصل از نرم‌افزار بانکداری اسلامی آسیا و اقیانوس آرام توسط کشورها، درآمد حاصل از نرم‌افزار بانکداری اسلامی آمریکای جنوبی توسط کشورها، درآمد حاصل از نرم‌افزار بانکداری اسلامی خاورمیانه و آفریقا توسط کشورها

فصل 10: بخش بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی براساس نوع

فصل  11: بخش بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی براساس برنامه

فصل 12: پیش بینی اندازه بازار جهانی نرم‌افزار بانکداری اسلامی (2019 تا 2024)

فصل های 13 و 14: یافته‌های تحقیق و نتیجه‌گیری، پیوست، روش شناسی، منبع داده‌ها.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش کامل این خبر به این نشانی مراجعه نمایند.

فرشته ملاکریمی