تاسیس بانک الکترونیکی دیجیتال اسلامی

کد خبر: 304426 دوشنبه 24 تیر 1398 - 23:33
تاسیس بانک الکترونیکی دیجیتال اسلامی

به گزارش الوطن، فعالیت‌های دومین همایش بین‌المللی مالی اسلامی با نظارت عمان و رسانه انگلیس «آبزرور» در سایه استقبال گسترده شرکت‌کنندگان در هتل کرون پلازا به پایان رسید و شرکت‌کنندگان در این همایش پیشنهاد تاسیس بانک الکترونیکی دیجیتال اسلامی را ارایه کردند.

دکتر «علی محی‌الدین القره داغی» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین و رئیس هیئت شرعی در منشور بانکداری اسلامی درباره این همایش گفت: دوران کنونی ما شاهد تحولات بزرگی در علوم و فناوری‌ها و تولیدات مختلف است. هر روز پیشرفت‌های جدیدی در عرصه‌های مختلف رخ می‌دهد. انقلاب در جهان ارتباطات متوقف نمی‌شود، بلکه هر روز شاهد این تحولات است و در همه فعالیت‌های تاثیرگذار است.

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین و رئیس هیئت شرعی در منشور بانکداری اسلامی گفت: موسسه‌های مالی از جدیدترین فنآوری‌های دیجیتال و اطلاعاتی، شبکه‌ها و برنامه‌های از جمله فنآوری بلاک‌چین فاصله نگرفته اند. برهمین اساس در این همایش پیشنهاد تاسیس بانک الکترونیکی دیجیتال اسلامی ارایه می‌شود.

در همین حال، شرکت کنندگان در این همایش درباره راه‌حل برای سرمایه‌گذاری تجاری و درمان آثار اجتماعی، تفاوت اصلی بین سرمایه‌گذاری تجاری و اجتماعی، مهندسی مالی اسلامی بین سنت و توسعه، مدیریت موسسات مالی اسلامی با پایبندی بر اصول شریعت اسلامی سخنرانی کردند.

منبع: خبرگزاری شبستان