تشکیل بازار سرمایه اسلامی واحد با کشورهای همسایه

کد خبر: 304395 چهارشنبه 12 تیر 1398 - 9:39
تشکیل بازار سرمایه اسلامی واحد با کشورهای همسایه

یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در نشست توجیهی و آموزشی تیم‌های خارجی شرکت کننده در سومین دوره لیگ ستارگان بورس گفت: بازار سرمایه ایران یکی از مهم‌ترین بازارهای خاورمیانه و غرب آسیا است که سرمایه‌گذاران زیادی از آن کسب سود می‌کنند.

یاسر فلاح ادامه داد: امیدوارم اعضای تیم‌های خارجی از طریق لیگ ستارگان بورس با بازار سرمایه کشور ما آشنا شده و بتوانند به عنوان سفیران سرمایه‌گذاری بازار سرمایه، سرمایه گذاران کشور خود را به حضور در این بازار ترغیب کنند. در عین حال امید می‌رود که بتوانیم یک بازار سرمایه اسلامی منسجم با توجه به اشتراکات دینی و رفتاری داشته باشیم.

دبیر اجرایی سومین لیگ ستارگان بورس با بیان اینکه رقابت لیگ ستارگان یک رقابت دانشجویی در حوزه معامله‌گری اوراق بهادار است، گفت: افراد شرکت‌کننده از طریق این رقابت با نحوه خرید و فروش سهام در بازار ایران ، ابزارهای نوین معاملاتی، سیستم‌های معاملاتی و تمام راهکارهای انجام یک معامله سالم آشنا می شوند و این لیگ دروازه صدور جهانی بازار سرمایه ایران است.

مدیر عامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس ادامه داد: این لیگ یک اتفاق خوب است که کشورهای منطقه با یکدیگر آشنا می‌شوند و از تجربیات یکدیگر استفاده می‌کنند تا به این ترتیب بتوانیم با هم یک بازار سرمایه اسلامی منسجم را با توجه به اشتراکات دینی و رفتاری ایجاد کنیم.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه