فیلیپین؛ یک گام نزدیکتر به توسعه بانکداری اسلامی

کد خبر: 293960 سه شنبه 20 آذر 1397 - 11:25
فیلیپین؛ یک گام نزدیکتر به توسعه بانکداری اسلامی

بنا به گزارش سایت خبری عرب‌نیوز، فیلیپین یک گام به گشودن درهای این کشور به روی طیف وسیعی از خدمات بانکداری و مالی اسلامی نزدیک‌تر شده است. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که مجلس نمایندگان فیلیپین اخیرا لایحه‌ي پیشنهادی را برای تنظیم و سازماندهی بانک‌های اسلامی در فیلیپین تصویب کردند. بر این اساس بانک مرکزی اختیارات نظارتی خود را اعمال می‌نماید و بر عملیات بانک‌های اسلامی نیز نظارت خواهد کرد.

 هنری اونگ؛ نماینده کنگره و رئیس کمیته مجلس نمایندگان در زمینه بانک‌ها و واسطه‌های مالی در این رابطه گفت: تصویب نهایی قانون پیشنهادی یکی از لحظات ماندگار در تاریخ بانکداری فیلیپین خواهد بود. بنا به اظهارات وی، اولین بانک اسلامی این کشور در سال 1972 تأسیس شده است.

وی افزود: با تصویب قانون جدید، بانک‌های اسلامی بیشتری نه فقط برای میندانائو بلکه برای سایر نقاط این کشور در دسترس خواهد بود. تأسیس بانک‌های اسلامی بیشتر، به خصوص بانک‌هایی که در آسیای جنوب‌شرقی و خاورمیانه مستقر هستند، بیش از 10 میلیون مسلمانان فیلیپینیایی و بسیاری از افراد محروم را از خدمات بانکداری اسلامی بهره‌مند خواهد ساخت. این بدین معناست که اقدام پیشنهادی، دسترسی به تسهیلات، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و طیف وسیعی از محصولات و خدمات بانکی را برای مسلمانان فیلیپین تسهیل خواهد کرد.

نماینده کنگره فیلیپین همچنین بیان داشت: اقتصاد میندانائو به موجب این لایحه به سود سرشاری دست خواهد یافت. مسلمانان فیلیپینیایی در خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی قادر خواهند بود پول‌های بیشتر برای خانواده و دوستان خود حواله کنند. علاوه بر این، کسب و کارها در میندانائو گزینه‌های مالی بیشتری برای رشد و توسعه خواهند داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش این خبر به این نشانی مراجعه نمایند.

فرشته ملاکریمی