راه‌اندازی بانک دیجیتال اسلامی البرکه در آلمان

کد خبر: 293879 چهارشنبه 11 مهر 1397 - 13:15
راه‌اندازی بانک دیجیتال اسلامی البرکه در آلمان

به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک بحرینی البرکه به تازگی خدمات بانکداری دیجیتال خود را در آلمان با هدف ارائه خدمات بدون ربا در کل اروپا ارائه نموده است. این بانک در آسیا و افریقا فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و پیش از این نیز خدمات مجازی خود را در ترکیه با نام «انشاء» راه‌اندازی کرده است.

ملکشا اوتکو مدیرعامل بانک البرکه ترک می‌گوید: «خدمات بانکداری دیجیتال راهبرد اصلی بانک البرکه برای نفوذ در بازار اروپا است که در آن ۲۰ میلیون مسلمان زندگی می‌کنند. اولین مقصد ما آلمان است و هدف ما ارائه خدمات به جامعه مسلمانان در اروپا است».

بانکداری دیجیتال شامل برخی خدمات پایه همانند مدیریت حساب بانکی، پرداخت‌های برخط و انتقال وجوه است و علاوه بر آن برنامه‌هایی برای توسعه خدمات بانکداری اسلامی وجود خواهد داشت.

بانک البرکه ترک اولین بانک اسلامی آلمان را در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی کرد، ولی به دلیل یکپارچه نبودن بازار و کمبود مقررات خاص برای صنعت مالی اسلامی، رشد و تثبیت جایگاه این صنعت در اروپا کند بوده است. تاکنون انگلستان به عنوان مقر اصلی مالی اسلامی در اروپا مطرح بوده و برخی کشورها همانند لوکزامبورگ و ایرلند نیز در زمینه اوراق بهادار اسلامی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اسلامی فعال بوده‌اند.

رسول خوانساری