ما سخنگو و مترجم اسلام هستیم

کد خبر: 273006 چهارشنبه 16 فروردین 1396 - 13:49
ما سخنگو و مترجم اسلام هستیم

آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به خطبه‌ای از نهج البلاغه اظهار کرد: امیر مؤمنان(ع) در این خطبه درباره فتنه بحث کرده است زمانی حق و باطل مطرح می‌شود تشخیص آن آسان است؛ ولی فتنه این است که حق و باطل را مخلوط کنند در نتیجه برای تشخیص حق و باطل در این شرایط بصیرت لازم است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مسئله اقتصادی در دوران کنونی گفت: برخی می‌گویند چرا علما درباره اقتصاد بحث می‌کنند شما درستان را بخوانید شما که در اقتصاد تبحر ندارید؛ در پاسخ به آنها می‌گوییم ما سخنگو و مترجم اسلام هستیم و اسلام در تمام ابعاد بیان کامل و جامع دارد.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام قرن‌ها جامعه را با رفاه و ترقی اداره کرده است رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را بیان کردند و بر مسئله تولید و اشتغال تأکید داشتند بانک‌ها و سرمایه‌داران باید کار جهادی انجام دهند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: تولید در زمینه کشاورزی و صنعت صورت می‌گیرد بانک‌ها تسهیلات با سود بالا ارائه می‌دهند ولی تولیدکننده روز به روز باید دیرکرد بپردازد این ربا است، بنابراین فرد ناچار می‌شود کارخانه را تعطیل کند؛ تا زمانی که جهاد بانکی صورت نگیرد و وضع کنونی با این سودهای بانکی ادامه پیدا کند تولید پیشرفت نمی‌کند.

منبع: خبرگزاری فارس