افزایش همکاری مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی با مرکز مالی بین‌المللی «آستانه»

کد خبر: 272932 شنبه 2 بهمن 1395 - 13:0
افزایش همکاری مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی با مرکز مالی بین‌المللی «آستانه»

به نقل از سایت خبری  CPI Financial، مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی (DIEDC) اقدام به امضای تفاهم‌نامه همکاری با مرکز مالی بین‌المللی «آستانه»(AIFC) به منظور تبادل و استفاده از ظرفیت‌های تخصصی در زمینه‌های‌ اقتصاد اسلامی و امور مالی، صنعت حلال و توسعه سرمایه انسانی نمود.

این تفاهم‌نامه توسط سلطان‌ بن سعید‌ المنصوری وزیر اقتصاد امارات متحده عربی و رئیس مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی و کایرات کیلیمبتوف رئیس مرکز مالی و بین المللی قزاقستان به نمایندگی از دو کشور امضا شد.

وزیر اقتصاد امارات متحده عربی با بیان اینکه این توافق نشانه شروع یک مرحله جدید همکاری بین دو کشور امارات متحده عربی و قزاقستان در زمینه اقتصاد اسلامی است اذعان داشت در حال حاضر کشورها به طور فزاینده‌ای به دنبال دستیابی به ثبات مالی و رشد پایدار در بخش‌های حیاتی خود هستند.

براساس این تفاهم‌نامه کشور قزاقستان امکان بهره‌گیری از تجارب ارزشمند دبی و امارات متحده عربی را در زمینه توسعه استراتژی اقتصاد اسلامی یکپارچه و اجرای مکانیزم‌های مالی سازگار با شریعت خواهد داشت و برای هر دو کشور امکان تبادل دوجانبه دانش و اطلاعات مرتبط با حوزه اقتصاد اسلامی فراهم خواهد شد. سلطان‌ بن سعید‌ المنصوری با ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم‌نامه آن را شروع فصل جدیدی از روابط تجاری، صنعتی و مالی بین دو کشور دانست. او این تفاهم‌نامه را نشان‌دهنده تعهد مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی به منظور حمایت از مرکز بین‌المللی مالی آستانه در راستای تشویق سرمایه‌گذاران به اتخاذ مکانیزم‌های سرمایه‌گذاری با ریسک‌های مالی پایین‌تر و ارتقاء توسعه اجتماعی دانست.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش کامل این خبر به این نشانی مراجعه نمایند.

تدوین: زینب بیابانی