عمل به عقود اسلامی دغدغه شبهات شرعی را رفع می کند+ فیلم

کد خبر: 272727 سه شنبه 4 آبان 1395 - 13:55
عمل به عقود اسلامی دغدغه شبهات شرعی را رفع می کند+ فیلم

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل تاکید کرد: عمل به عقود اسلامی متعددی که وجود دارند، باعث می شود که شبهات و دغدغه های شرعی مراجع عالیقدر، مردم و دلسوزان نظام برطرف شود.

حجت الاسلام سیدامین جوادی اظهارداشت: یکی از چالش های صنعت بانکداری بحث نرخ سودهای صنعت بانکداری است.

وی دغدغه های مراجع عالیقدر تقلید، دلسوزان نظام جمهوری اسلامی و مردم را درباره نرخ سودهای سپرده گذاران یادآور شد و افزود: نظام بانکی باید به این دغدغه ها پاسخ مثبت داده و دغدغه‌های موجود را برطرف کند.

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل ریشه کن کردن ربا و پول های ربوی در شبکه بانکی را موضوعی سخت ندانست و گفت: اگر عقود اسلامی در صنعت بانکی کشور جاری شده و همه بانک ها ملزم به رعایت آن شوند، دیگر شبهه‌ای برای ربا نخواهیم داشت.

حجت الاسلام جوادی سپرده‌های بانکی را به دو دسته پول‌های وکالتی و مالکیتی تقسیم کرد و توضیح داد: سپرده‌هایی که نزد نظام بانکی وجود دارد و به آن سود پرداخت می‌شود، پول‌های وکالتی است و بانک از طرف سپرده‌گذاران وکالت دارد تا از این سپرده‌ها برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف مناسب استفاده کرده و بعد از برداشت کارمزد خود مابقی آن را به سپرده‌گذار پرداخت کند.

وی ادامه داد: سپرده‌های قرض‌الحسنه نزد شبکه بانکی پول‌های مالکیتی بانک‌ها محسوب می‌شوند و بانک مرکزی برای آنها برنامه‌ریزی کرده تا برای وام ازدواج جوانان و وام‌های ضروری مردم، تسهیلات پرداخت شود.

مدیرعامل موسسه ملل گفت: عقود شرعی بسیاری وجود دارد که عمل به آنها باعث می‌شود هیچگونه شبهه شرعی پیش نیامده و دغدغه های مراجع عالیقدر تقلید، مردم و دلسوزان نظام با دقتی کوچک برطرف شود.

 برای مشاهده فیلم گفتگو به این نشانی مراجعه فرمایید.

منبع: خبرگزاری ایبنا