راه‌اندازی صندوق نقدینگی در بحرین

کد خبر: 272512 دوشنبه 11 مرداد 1395 - 16:11
راه‌اندازی صندوق نقدینگی در بحرین

کشور بحرین به تازگی از طریق شرکت سرمایه‌گذاری و اوراق‌ بهادار (SICO) به راه‌اندازی صندوق نقدینگی با موجودی ۱۰۰ میلیون دلار و با هدف همکاری با دیگر فعالان بازار، اقدام نموده است. این صندوق برای سرمایه‌گذاری در ابزارهای سرمایه منطبق بر شریعت و متعارف پذیرفته شده در بورس بحرین استفاده می‌شود.

نجلا الشیراوی، مدیر عامل SICO در این ارتباط گفت: «صندوق سرمایه‌گذاری با مدیریت SICO به عنوان یک فعال بازار با ایجاد تسهیلات در اغلب سهام‌های پذیرفته‌شده در بورس، به سرمایه‌گذاران این اجازه را می‌دهد که به طور فعال در تجارت سهام‌هایشان فعالیت نمایند.» به گفته وی، صندوق سرمایه‌گذاری بحرین در واقع وسیله‌ای برای فراهم‌نمودن نقدینگی بر مبنای ابزارهای سرمایه منطبق بر شریعت قابل مبادله در بورس بحرین به شمار می‌رود.

این ابتکار جدید به همراه دیگر تحولات اخیر در بحرین به عمیق‌تر شدن هر دو بازار سرمایه اسلامی و متعارف از طریق معرفی شاخص‌های اسلامی، قوانین مربوط به سرمایه‌گذاری در مستغلات، ارائه اوراق دولتی بحرین و اسناد خزانه کمک قابل توجهی خواهد نمود.

صندوق نقدینگی بحرین به عنوان بخشی از اصلاحات ایجاد شده به گسترش و توسعه بازارهای سرمایه بحرین و دست‌یابی بازار به منافع بالقوه و کسب درآمد و سود برای تجار و سرمایه‌گذاران کمک می‌نماید.

منبع: IFN،‌ ۲۱ جون ۲۰۱۶.