سومین شعبه بانک نمونه اسلامی در چابهار

کد خبر: 262411 چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 12:15
سومین شعبه بانک نمونه اسلامی در چابهار

سومین شعبه بانکداری اسلامی کشور از سوی بانک انصار با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی، ائمه جمعه و جماعات و فعالان اقتصادی در شهرستان چابهار راه اندازی شد.

مدیر امور شعب بانک انصار سیستان و بلوچستان در مراسم بهره‌برداری از سومین شعبه نمونه بانکداری اسلامی در چابهار اظهار داشت: بانکداری اسلامی در راستای تحقق شعار امسال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در سیستان وبلوچستان به عنوان پایلوت در حال انجام است.

محمدرضا احمدی افزود: نخستین شعبه نمونه بانکداری اسلامی کشور در دهه فجر سال گذشته با پیام رئیس کل بانک مرکزی از سوی بانک انصار در مرکز سیستان و بلوچستان (زاهدان) و دومین شعبه آن در ماه شعبان امسال در ایرانشهر راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: تمامی مسائل فقهی، شرعی و اسلامی در بانکداری اسلامی رعایت و خدمات بانک انصار در عقود شرعی و دینی با نظر علمای شیعه و سنی پس از ساعت‌ها بحث و تبادل نظر راه‌اندازی شده است.

وی گفت: تمامی فعالیت‌های پرداخت تسهیلات در شعبه انصار چابهار و دو شعبه زاهدان و ایرانشهر زیر نظر علما و با تایید روحانیان شیعه و سنی بصورت کاملا اسلامی و شرعی انجام خواهد گرفت.

مدیر امور شعب بانک انصار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در بانکداری اسلامی تسهیلات طبق شریعت اسلامی بدون هیچ بهره و سودی پرداخت می‌شود و از فعالان اقتصادی حمایت ویژه برای توسعه کسب وکار آنان خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت چابهار نیز با ابراز خرسندی از راه اندازی شعبه بانکداری اسلامی در چابهار گفت: مساله بانکداری اسلامی در کشورهای مختلف از سال‌ها قبل مطرح شده است و این حرکت در کشور اسلامی ایران نوید بخش سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی و عزم جدی مسئولان برای تحقق خواسته های علما است.

مولوی عبدالرحمن ملازهی افزود: اخذ سودهای کلان، رباخواری بانک‌ها و جریمه دیرکرد در اسلام حرام است و تا قیامت نیز حلال نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در اسلام برای کسب وکار و تلاش تاکیدات فراوانی شده است، خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید برای ایجاد اشتغال و در اختیار گذاشتن سرمایه جهت فعالیت اقتصادی کوشش کنند.

وی از خدمات و عزم مدیران بانک انصار در کشور قدردانی کرد و افزود: با تغییر روند فعالیت بانکداری در آینده شاهد رشد بیشتر فعالیت‌ها و خدمات بانک انصار خواهیم بود.

معاون اقتصادی فرمانداری شهرستان ویژه چابهار نیز گفت: چابهار از نظر شاخص‌های توسعه محروم‌ترین شهرستان کشور و از نظر شاخص های بهداشتی، آب، راه، آموزشی، طرح هادی و غیره در وضعیت خیلی پایینی قرار دارد.

نورالدین میرلاشاری با اشاره به مشکلات بیکاری در شهرستان چابهار از مدیران بانک‌ها به ویژه بانک انصار خواست برای حل مشکل اشتغال اقدامات و همکاری‌های لازم را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایرنا