تقویت بازار بورس با ساماندهی نرخ سود بانکی

کد خبر: 262320 یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 - 9:40
تقویت بازار بورس با ساماندهی نرخ سود بانکی

ناصرعاشوری قلعه رودخانی درخصوص روند نزولی شاخص بورس در هفته‌های گذشته گفت: نوسانات در بورس تحت تاثیر عوامل مختلفی است. متناسب شدن نرخ سود بانکی با نرخ تورم نقدینگی را به سوی بخش تولید و بورس سوق می‌دهد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جا به جایی سرمایه می‌تواند در نوسانات شاخص بورس موثر باشد، البته باید پذیرفت گاهی بورس با رشدهای کاذب همراه بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در شرایط فعلی انتظار داریم بورس از این وضعیت خارج شود و این بازار تقویت شود.

عاشوری قلعه رودخانی افزود: در صورت به سرانجام رسیدن طرح مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح عملیات بانکی بدون ربا، شرایط برای محاسبه نرخ سود بانکی بر مبنای تورم فراهم می‌شود که انجام این مهم در تقویت بخش تولید و بازار بورس موثر است و بر این اساس می توان پیش‌بینی مثبت برای بورس داشت.

وی ادامه داد: کاهش نرخ سود بانکی و متناسب شدن نرخ سود بانکی با نرخ تورم، باعث می‌شود که نقدینگی به سوی بخش تولید و بورس سوق داده شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در هرصورت باید سیاست‌های اقتصادی به نحوی باشد که از ورود نقدینگی به بازار دلالی کاذب در زمینه مسکن و ارز و طلا جلوگیری شود و زمینه برای کسب سود از راهکار بخش تولید فراهم شود.

گفتنی است؛ طرح عملیات بانکی بدون ربا با هدف تطهیر نظام بانکی کشور از ربا، تهیه شده تا مشکلات سپرده‌گذاری و اعطای بانکی در عمل را رفع و شائبه ربوی بودن معاملات بانکی شکل گرفته در اذهان عمومی را مرتفع سازد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت