بانک مرکزی ایران رئیس دوره‌ای «IFSB» شد

کد خبر: 262266 یکشنبه 29 فروردین 1395 - 8:57
بانک مرکزی ایران رئیس دوره‌ای «IFSB» شد

بانک مرکزی در چهاردهمین مجمع عمومی سالانه هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) به‌عنوان رئیس دوره‌ای آن سازمان در سال 2017 میلادی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، اجلاس آتی مجمع عمومی هیات خدمات مالی اسلامی در سال 2017 به میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کشورمان برگزار خواهد شد، همچنین در جلسه شورای‌عالی آن سازمان نیز که در حکم هیات‌مدیره محسوب می‌شود، قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نایب‌رئیس شورا حضور داشت و عملکرد سازمان در سال گذشته، برنامه‌ها و بودجه پیشنهادی برای سال 2017، راهبردهای تامین مالی و سازو کار تعیین دبیرکل جدید آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در حاشیه این اجلاس، نشست‌های تخصصی با موضوعاتی چون «توسعه بازار سرمایه اسلامی از طریق صکوک»، «حقوق مشتری در تامین مالی اسلامی» و «ثبات مالی و سیاست‌گذاری» برگزار شد و سخنرانان،‌ آخرین یافته‌ها و نتایج بررسی‌های خود را ارائه کردند.

هیات خدمات مالی اسلامی، مرجع بین‌المللی استاندارد‌گذار است که در سال 2002 میلادی تاسیس شده و در زمینه تنظیم و تدوین مقررات و استانداردهای ناظر بر صنعت مالی اسلامی مشتمل بر بانکداری، بازار سرمایه و بیمه فعالیت دارد.

در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی و چهاردهمین مجمع سالانه آن سازمان که در روز دوازدهم آوریل سال 2016 میلادی برابر با بیست و چهارم فروردین‌ماه سال جاری به میزبانی بانک مرکزی مصر در شهر قاهره برگزار شد، هیاتی به نمایندگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به سرپرستی دکتر کمیجانی قائم‌مقام بانک، شرکت کردند.