آماده‌سازی ۱۹۸ ماده برای اصلاح قانون بانکداری

کد خبر: 262214 شنبه 1 اسفند 1394 - 16:4
آماده‌سازی ۱۹۸ ماده برای اصلاح قانون بانکداری

حجت‌الاسلام دکتر غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص قانون اصلاح نظام بانکی اظهار داشت: ما تلاش داریم در همین دوره نهم مجلس شورای اسلامی قانون بانکداری اسلامی را اصلاح کنیم زیرا این قانون نیاز به اصلاح جدی دارد.

وی افزود: بانکها در مقابل نرخ سود بانکی مقاومت می کنند. زمانی که تورم ۴۰ درصد بود هرچه می خواستند سود بانکی می گرفتند و الان که نرخ تورم به ۱۲ درصد رسیده چرا باید مثل قبل سود بگیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: نرخ بالای سود بانکی خلاف مصالح ملی است و به نفع اقتصاد نیست و اقتصاد کشور را فلج کرده است. ۱۹۸ ماده را در همین مجلس برای اصلاح قانون بانکداری آماده کرده ایم و تا روزهای باقی مانده پایان عمر مجلس نهم امیدواریم به نتیجه برسد.

وی افزود: با مقام معظم رهبری نیزدرباره اصلاح نظام بانکی صحبت کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم این قانون را اصلاح کنیم.

حجت الاسلام مصباحی مقدم بیان داشت: دولت یازدهم در راستای اصلاح نظام بانکداری کار خاصی نکرد و به همین دلیل طرح اصلاح نظام بانکی را در مجلس دنبال کردیم.

وی افزود: بسیاری از مشکلات امروز کشور به دلیل مشکلات بانکی است و طبق اصل ۸۵ قانون اساسی می‌توانیم طرح اصلاح نظام بانکداری را در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب برسانیم.

منبع: خبرگزاری الف