راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد

کد خبر: 221975 سه شنبه 14 مهر 1394 - 15:4
راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد

رئیس کمیته امداد با حضوردر جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گزارشی از برنامه های این نهاد را ارائه داد و به طرح‌های اشتغالزایی و ارائه تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان و راه اندازی صندوق قرض الحسنه کمیته امداد اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید پرویز فتاح در این دیدار بر لزوم همکاری گسترده امداد با کمیسیون اجتماعی که تخصصی ترین کمیسیون مجلس شورای اسلامی در حوزه فعالیتهای امداد محسوب می شود در جهت حل مشکلات مددجویان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال خودکفایی افراد تحت تکفل خود با استفاده از وام قرض‌الحسنه است، اظهارکرد: این نهاد پس از اخذ مجوزهای قانونی از بانک مرکزی به زودی صندوق قرض الحسنه کمیته امداد را با 50 شعبه در سطح کشور جهت ارائه تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان افتتاح خواهدکرد که مشارکت بیشتر خیرین در این امر خداپسندانه را فراهم می آورد.

مهندس فتاح در ادامه خواستار تغییر نگاه سنتی امداد به بخش اشتغال و حرکت به سمت و سوی تعاونی ها با محوریت مددجویان شد و گفت: سرمایه‌گذاری در این بخش مهم می تواند منجر به ایجاد یک جامعه هدف پویا شود که برای رسیدن به این هدف باید تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه طی پنج ماه گذشته سعی شده علی رغم همه مشکلات ، مستمری مددجویان قبل از پایان ماه و همزمان با حقوق کارکنان پرداخت شود تصریح کرد: این امر هم اکنون محقق شده است و یک آرامش مناسبی را برای مددجویان ایجاد کرده است.

رئیس کمیته امداد همچنین بر ضرورت تسریع مجلس شورای اسلامی در تصویب و رسیدگی به طرح یک فوریتی تفکیک خدمات حمایتی از توانبخشی، تغییر نگاه دولت در تخصیص اعتبارات بودجه سال جاری و پیگیری بیمه تامین اجتماعی مددجویان با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد.

در ادامه این نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تعامل بیشتر با کمیته امداد به ویژه تخصیص اعتبارات و بودجه ، حضور فعال نمایندگان در سفرهای استانی رئیس کمیته امداد ، شفاف سازی نحوه درآمدها و هزینه کرد اعتبارات امداد در استان ها ، تبدیل شدن ادارات کل استانها به ستاد خیریه های هر استان جهت مشارکت بهتر خیرین در فعالیت های نیکوکارانه امداد و ساماندهی موسسات خیریه در سطح استان ها در جهت جلوگیری از سوء استفاده های برخی از این موسسات تاکید کردند.