حمایت بانکهای کشاورزی و انصار از همایش موضوعات ویژه بانکداری اسلامی

کد خبر: 201889 چهارشنبه 28 مرداد 1394 - 10:16
حمایت بانکهای کشاورزی و انصار از همایش موضوعات ویژه بانکداری اسلامی

چهارمین همایش از سلسله همایش‌های نقد و بررسی قوانین، مقررات و نظام بانکداری ایران با رویکرد اسلامی تحت عنوان همایش مسائل و موضوعات ویژه در بانکداری اسلامی با حمایت بانک کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی،‌ در این همایش که روز سه شنبه 27 مرداد ماه سال جاری با حضور جمع کثیری از مدیران شبکه بانکی و علمای بانکداری اسلامی در محل سالن الزهرای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، مسائل و موضوعات شاخص در بانکداری اسلامی از جمله تحولات پولی و بانکی اخیر، تعیین نرخ سود بانکی مبتنی بر حق و عدل ، سیاست های پولی با رویکرد اسلامی، مطالبات غیر جاری بانک ها و ابزارهای تعامل با بانک های بین المللی مورد بررسی و جمع بندی قرار گرفت.

شایان ذکر است در این گردهمایی از حمایت‌ها و مشارکت فعال و ارزشمند بانک کشاورزی در برگزاری سلسله همایش های نقد و بررسی قوانین، مقررات و نظام بانکداری ایران با رویکرد اسلامی با اهدای لوح و تندیس قدردانی شد

بانک انصار حامی چهارمین همایش بررسی مسائل وموضوعات ویژه دربانکداری اسلامی

چهارمین همایش بررسی مسائل و موضوعات ویژه دربانکداری اسلامی ازسلسله همایش های نقد وبررسی قوانین، مقررات و نظام بانکداری ایران با رویکرد اسلامی، صبح امروز با حمایت بانک انصار و درمحل ساختمان بانک مرکزی، برگزار شد.

به گزارش اداره‌کل بازاریابی‌وتبلیغات بانک انصار، دراین همایش که با حضور مدیران و کارشناسان این بانک و جمعی از اساتید و مدیران شبکه بانکی کشور درمحل ساختمان بانک مرکزی برگزارشد، سخنرانان به طرح موضوعاتی از قبیل تحولات پولی و بانکی اخیر، تعیین نرخ سودبانکی، سیاست های پولی با رویکرد اسلامی، ابزارها وشیوه های تعامل با بانک های بین المللی، سازوکارتعیین نرخ سود در نظام بانکداری مبتنی برحق وعدل، ساختارعملیاتی بانکداری اسلامی ومطالبات غیرجاری پرداختند.

این گزارش می افزاید که در ادامه این مراسم، از فعالیت ها و حمایت های بانک انصار در راستای تحکیم وترویج بانکداری اسلامی درکشور، تقدیر و تشکر شد و با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، جهت افزایش آگاهی‌های کارشناسان بانکی، این همایش، جنبه کاربردی تری به خود گرفت. این کارگاه ها با موضوعات «مبارزه با پولشویی»، «بانکداری مبتنی بر مشارکت درسود و زیان»، «مدیریت ریسک» و «مدیریت خطر تقلب درکسب وکار» برگزار شدند.

گزارش مذکور اضافه می کند که بانک انصار در راستای گسترش تعهدات و انجام مسئولیت های اجتماعی و به ویژه تحقق اقتصادمقاومتی و پیاده سازی بانکداری اسلامی آمادگی دارد که با فعالان اقتصادی، بازرگانان و بنگاه های اقتصادی همکاری و در راستای تقویت تلاش های علمی و تخصصی در این حوزه ها، مشارکت کند.

شایان ذکر است که بانک انصار علاوه بر حمایت های گسترده خود از فعالیت هایی که به منظور گسترش بانکداری اسلامی صورت می گیرد، اخیراً درچارچوب عقد مرابحه به عنوان یکی از عقود شناخته شده بانکداری اسلامی، مبادرت به اجرای طرح حاتم نموده و در آن، ضمن تشویق مردم به خرید کالاهای ایرانی، به زوج های جوان، وام های باسود15درصد واگذار کرده است.