نشست تخصصی «ریسک‌های خاص بانک‌های اسلامی»

کد خبر: 181747 چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 10:45
نشست تخصصی «ریسک‌های خاص بانک‌های اسلامی»


صبح امروز، نشست تخصصی «ریسک های خاص بانکداری اسلامی»
در پژوهشکده پولی و بانکی و با حضور جناب آقایان دکتر حسن داهر و امیرعباس زینت‌بخش برگزار گردید.
در این نشست ابعاد گوناگون ریسک‌های خاص بانکداری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از جمله این مباحث می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

۱ـ مرور اجمالی بر عملیات و فعالیت‌های نظام جهانی بانکداری اسلامی

۲ـ معرفی ریسک‌های بانک‌های متعارف و ریسک‌های خاص بانک‌های اسلامی

۳ـ ارائه پشتوانه‌های تئوری، یافته‌های تجربی و دلالت‌های سیاستگذاری در خصوص ریسک‌های خاص بانک‌های اسلامی


- اصل مقاله ارایه شده در این جلسه از این لینک قابل دریافت است.
- فایل پاورپوینت ارایه شده در این جلسه از این لینک قابل دریافت است.معرفی اجمالی سخنرانان نشست:

۱. دکتر حسن داهر

دکتر حسن داهر (ملیت: لبنانی - فرانسوی) دارای گواهینامه CFA (تمامی درجات) و عضو موسسه CFA بوده و گواهی دیپلم مالی اسلامی CDIFرا ازChartered Institute of Management Accountants (CIMA) انگلستان و لیسانس اقتصاد با گرایش مالی را از دانشگاه منچستر انگلستان اخذ نموده است. ایشان درجه دکتری خود را با گرایش مالی اسلامی از دانشگاه بین المللی اینسیف (INCEIF) دریافت نموده و موفق به کسب جایزه بهترین رساله دکتری شانزدهمین کنفرانس انجمن مالی مالزی شده‌اند.

همچنین دکتر داهر به مدت ۵ سال به عنوان معاون مدیر مالی شرکتی Deloitte Corporate Finance Limited دبی و ۳ سال به عنوان حسابرس ارشد Deloitte Touche Tohmatsu Limited بیروت فعالیت داشته است. مدرسی در دوره‌های آمادگی سطح یک و دو CFA در کولالامپور از جمله سوابق آموزشی ایشان بوده و هم‌اکنون به عنوان عضو وابسته ESA Business School که بخشی از ESCP اروپاست در دوره‌های اجرایی مشغول تدریس می‌باشند. همچنین در حال حاضر ایشان به عنوان مشاور مستقل با شرکت‌ها و موسسات سرمایه‌گذاری بین‌المللی در ارتباط هستند.

 

۲. امیرعباس زینت‌بخش

ایشان در ماه سپتامبر 2012 موفق به اخذ بورسیه کامل بانک مرکزی مالزی جهت انجام دوره دکتری گردید و در حال حاضر ایشان دانشجوی دکتری مالی اسلامی دانشگاه بین المللی اینسیف می‌باشد. قبل از این، ایشان از سال 2010 تا پایان 2011 دوره کارشناسی ارشد حرفه ای مالی اسلامی یا  Chartered Islamic Finance Professional  را در همان دانشگاه به همراه 6 ماه دوره کارآموزی در بانک سرمایه‌گذاری  CIMB Islamic مالزی گذرانده است. وی گواهی کارشناسی ارشد MBA با گرایش مالی دانشگاه مالتی مدیای مالزی را در سال 2010 اخذ نموده است. ایشان مدیریت توسعه کسب‌وکار شرکت‌های ZS Commercial Group و Strategic Avenue Consultancy مالزی را در کارنامه خود دارد. در حال حاضر ایشان به مشاوره توسعه راهبردی بازار بین‌المللی موسسات و نهادهای مالی پرداخته و نیز با نگارش مقالات و ارائه تحلیل‌ها در حوزه مالی اسلامی[1] ایده‌های خود را منعکس می‌نماید.[1] Amirabbaszinatbakhsh.blogfa.com