تلاش در جهت تحقق شعار سال ۱۳۹۴

کد خبر: 181678 شنبه 15 فروردین 1394 - 11:20
تلاش در جهت تحقق شعار سال ۱۳۹۴

مدیران عامل محترم  بانک ها / موسسات اعتباری غیربانکی

با سلام،

   ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای تمامي مديران و همکاران خدوم و تلاشگر شبکه بانکی،  همانگونه كه اطلاع دارند طی سالهاي گذشته نظام بانکی کشور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، همواره مساعی لازم را به منظور تحقق اهداف تعیین شده بکار گرفته و جهت  تحكيم ثبات و تقويت رشد و بالندگي اقتصاد كشور، به تخصيص بهينه منابع بانكي و هدايت آن به سمت فعاليتهاي مولد و اشتغال زا در راستاي حمايت از بخشهای توليدي و فعال سازي ظرفيتهاي موجود در كشور، همت گمارده است.

   با عنايت به نقش و جايگاه ويژه نظام تامين مالي در تحقق اهداف اقتصادي و وظیفه خطیری که شبکه بانکی در اين زمينه برعهده دارد، ضروري است در راستاي تقويت رشد اقتصادي و مساعدت به بخشهاي توليدي و با اولویت در تامین سرمایه در گردش آنها، كليه مديران عامل، مديران و تصميم‌گيران شبکه بانکی کشور با حفظ و تقويت روحیه جهادی و احساس مسئولیت و اهتمام هر چه بيشتر، ضمن مديريت بهینه منابع و مصارف و بدون اتکا به منابع بانک مرکزی، بسترهای خروج فعالیت‌های اقتصادی از رکود و استفاده هر چه بيشتر از ظرفیت های تولیدی در كشور را فراهم نمایند.

   انتخاب شعار «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در سال 94 وظایف متوليان نظام بانکی را سنگین‌تر نموده و انتظار دارد كليه همکاران شبکه بانکی با اتخاذ تدابير مناسب در جهت تحقق آن تلاش نمایند. بدین لحاظ لازم است موارد زیر در سياستها و تصميمات متخذه از سوي آن بانک / موسسه اعتباري  نصب العين قرار گرفته و بطور مستمر نتیجه  اقدامات انجام شده را به  بانک مرکزی گزارش نمايند:

  1. شرح برنامه هاي مديريت بانك/ موسسه اعتباري متناسب با جايگاه و ماموريتهاي محوله جهت تحقق شعار سال  94
  2. اتخاذ رويكرد فعالانه در زمينه اطلاع‌رساني مستمر در خصوص برنامه‌ها، اقدامات و دستاوردهاي حاصله.
  3. تقويت روحيه مشتري‌مداري و تكريم ارباب رجوع و تسريع در رسيدگي به شكايات مطروحه .
  4. تقويت تعامل با فعالان اقتصادي و توليد كنندگان و تلاش در جهت ايجاد و تقويت همدلي و تفاهم به منظور سازگاري هرچه بيشتر ميان منابع شبکه بانکی و نيازهاي واقعی بخش‌هاي توليدي.
  5. طراحي و استقرار مكانيزم بازخورد به منظور حفظ پويايي در شناسايي و رفع تنگناها، تشخيص سريع موقعيتها و تامين نيازهاي جدید مالی و بهينه سازي مستمر مديريت منابع و مصارف.

   بديهي است بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران نيز در چارچوب اصول و سياستهاي اقتصاد مقاومتي ، ضمن استمرار و تحكيم تلاشهاي خود در راستاي ارتقاي انضباط پولي جهت مهار تورم، حفظ و تقويت ثبات در بازار ارز و كاهش شدت تلاطمات و نوسانات در اين بازار جهت ارتقاي پيش بيني پذيري اقتصاد كشور و شفافيت هر چه بيشتر فضا براي سرمايه‌گذاران و فعالان اقتصادي و پايش مستمر سلامت شبكه بانكي و ارتقاي ثبات مالي در كشور اقدام نموده و به منظور بهبود خدمت‌رساني به توليد با كاهش ريسكها و آسيب‌پذيريها در نظام مالي كشور، تمامي تلاشها و مساعي خود را براي مساعدت به فعاليتهاي مولد اقتصادي كشور با اتخاذ رويكرد فعالانه‌تر در زمينه اطلاع‌رساني فعاليتها و اقدامات جهت تحقق شايسته شعار سال ١٣٩٤ بكار خواهد گرفت.

   در خاتمه توفيق روز افزون تمامي همكاران خدوم و تلاشگر نظام بانكي را در دستيابي به هدف همدلي و همزباني ميان دولت و ملت عزيز از خداوند متعال خواستارم  /   ولی اله سیف