نخستین اوراق اجاره بازار سرمایه سررسید شد.

کد خبر: 181666 شنبه 23 اسفند 1393 - 14:54
نخستین اوراق اجاره بازار سرمایه سررسید شد.

سید حسین حسینی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با بیان اینکه اوراق اجاره شرکت هواپیمایی ماهان به مبلغ حدود 30 میلیارد تومان اسفندماه سال 89 با نرخ سود 20 درصد منتشر شد، افزود: سرمایه گذاران اصل و سود این اوراق را در پایان زمان سررسید دریافت کردند.

وی با بیان اینکه تسویه اوراق مرابحه بوتان به مبلغ 30 میلیارد تومان انجام شد، تصریح کرد: مدت انتشار این اوراق دو ساله و پرداخت سود آن هر سه ماه یکبار بوده، که این اوراق نیز سر رسید شده است.

حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون 23 صکوک در بازار سرمایه فعال است، افزود: پذیره نویسی اوراق اجاره 300 میلیارد تومانی رایتل با نرخ سود 22 درصد هفته گذشته انجام شد و تمام این اوراق به فروش رفت.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی خاطر نشان کرد : مراحل پذیره نویسی اوراق اجاره 450 میلیارد تومانی مخابرات انجام شده است که این اوراق سال آینده منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجمع سالیانه شرکت مدیریت دارایی مرکزی هفته گذشته برگزار شد، گفت: در این مجمع، صورت های مالی و گزارش هیات مدیره شرکت به تصویب رسید.

حسینی از شناسایی 500 شرکت برتر ایران و رایزنی با 150 شرکت برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه خبر داد و اظهار داشت : شرکت مدیریت دارایی مرکزی با برگزاری دوره های آموزشی، همایش ها و سمینارهای تخصصی قصد دارد تا بنگاه های بزرگ کشور را با سازو کار تامین مالی از طریق بازار سرمایه بیشتر آشنا کند.

مدیرعامل مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه گفت : پیش بینی می شود در سال 94 با همکاری شرکت های تامین سرمایه بتوان 42 صکوک به مبلغ چهار هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه منتشر کرد.