انجمن مالی اسلامی ایران آغاز به‌کار کرد

کد خبر: 181665 شنبه 23 اسفند 1393 - 14:27
انجمن مالی اسلامی ایران آغاز به‌کار کرد

انجمن مالی اسلامی ایران آغاز به‌کار کرد و سیدعباس موسویان، علی صالح‌آبادی، فریدون رهنمای‌رودپشتی، شاپور محمدی و سیدعلی حسینی، به عنوان اعضای هیئت‌ مدیره آن انتخاب شدند. در مجمع مؤسس این انجمن که با حضور چهره‌هایی همچون علی صالح‌آبادی، فریدون رهنمای‌رودپشتی، سیدعباس موسویان، غلامرضا مباحی‌مقدم، احمد احمدپور، سیدعلی حسینی و علی سعیدی برگزار شد، اعضای هیئت‌مدیره انجمن مالی اسلامی انتخاب شدند..

در این مراسم علی صالح آبادی به عنوان بنیانگذار انجمن مالی اسلامی، در سخنانی هدف اصلی از تشکیل این انجمن را آموزش، پژوهش، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌ها، ارتباط با سایر کشورها، توسعه ابزارهای اسلامی، همکاری با نهادهای اجرایی همانند بانک مرکزی و بیمه مرکزی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این انجمن نه تنها بازوی بازار سرمایه است بلکه در حوزه‌های پولی و بیمه‌ای نیز اقداماتی را انجام می‌دهد.

عضو هیئت مؤسس انجمن مالی اسلامی با تاکید بر لزوم بهره گیری از مدیران کارآمد در این انجمن، گفت: برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای فعالیت‌های آن در نظر گرفته شده است.

صالح‌آبادی با بیان اینکه، گروه نظام مالی اسلامی در دهه 70 در دانشگاه امام صادق(ع) تشکیل شده، گفت: طی سال‌های گذشته کارهای مطالعاتی زیادی در این خصوص انجام و حتی کمیته‌ای فرعی تخصصی فقهی درقم تشکیل شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ابزارهای مالی اسلامی در بازار سرمایه کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد بازار سرمایه کشور اسلامی است.

وی با اشاره به اخذ مجوز برای این انجمن در آذر ماه سال جاری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: با اقدامات انجام شده موفق شدیم اولین مجمع عمومی مؤسس را برگزار کنیم.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی‌مقدم نیز در سخنانی، تأسیس انجمن مالی اسلامی را ضرورت نظام مالی کشور دانست و ابراز امیدواری کرد این انجمن، بتواند به عنوان بازوی پژوهشی، علمی و آموزشی در نظام مالی، به نجو مؤثر ایفای نقش کند.

لازم به ذکر است اعضای هیئت مؤسس انجمن مالی اسلامی را ترکیب 10 نفره شامل علی صالح‌آبادی، سیدعباس موسویان، غلامرضا مصباحی‌مقدم، فریدون رهنمای‌رودپشتی، علی ثقفی، علی سعیدی، حسنآقا نظری، احمد احمدپور، سیدعلی حسینی و سعید مستشار تشکیل می‌دهند.

منبع: ایکنا

تارنمای انجمن مالی اسلامی