همایش بانکداری و مالی اسلامی در اسپانیا

کد خبر: 181582 سه شنبه 7 بهمن 1393 - 20:7
همایش بانکداری و مالی اسلامی در اسپانیا
 به گزارش خبرگزاری رسا، کشور اسپانیا با هدف ورود به بازار سرمایه و کسب و کار اسلامی، نخستین همایش بانکداری و مالی اسلامی را 25 و 26 اسفندماه در شهر مادرید، پایتخت این کشور برگزار می‌کند.

بنا به گفته مسئولان برگزاری این همایش، شماری از تصمیم‌گیرندگان مؤسسات مالی معتبر اسلامی به همراه گروهی از اقتصاددانان، دانشگاهیان و بازرگانان از کشورهای مختلف جهان به‌ویژه اسپانیا، بحرین، عربستان سعودی، امارات، کویت و قطر و مالزی در این همایش حضور دارند.

کارشناسان انتظار دارند که این همایش راه را برای ورود صنعت بانکداری و سرمایه اسلامی به اسپانیا و به‌طور کلی کشورهای اسپانیولی‌زبان هموار کند.

آنتونیو الفایرز اوسوریو، رییس دانشگاه مستقل مادرید در این باره گفت: سرمایه‌داری اسلامی یکی از توسعه‌یافته‌ترین بخش‌های مالی در طی صد سال گذشته بوده، به‌طوری که میانگین رشد این بخش سالانه 16 درصد بوده است.

وی افزود: بررسی منظومه مالی اسلامی به عنوان یک سیستم مالی مکمل نظام مالی غربی، بررسی رشد و توسعه جهانی بانک‌ها و مؤسسات مالی اسلامی،  روابط اقتصادی و نقش آن در تحکیم و تقویت همکاری اسپانیا و کشورهای سرمایه‌داری اسلامی از محورهای این همایش است.

رییس دانشگاه مستقل مادرید در ادامه، معرفی و بررسی نظام مالی اسپانیا و سرمایه‌داری اسلامی و تأکید بر وجود اسپانیا به عنوان دروازه مالی و بانکداری اسلامی برای کشورهای آمریکای لاتین(اسپانیایی‌زبان) را از دیگر موضوعات قابل بحث در این همایش دانست.

این همایش با بحث و تبادل‌نظر مسوولان مالی و سرمایه‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان امور مالی و اقتصادی به کار خود پایان خواهد داد.