ثروت در روستاها کم نیست

کد خبر: 181543 سه شنبه 23 دی 1393 - 12:17
ثروت در روستاها کم نیست

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران، غلامحسین صباغی - عضو هیأت مدیره پست بانک در جلسه کارگروه بررسی مسائل حوزه ICT استان همدان که با حضور براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا قیاسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان، عضو هیأت مدیره شرکت پست، مدیران پست، پست‌بانک، مخابرات، فناوری اطلاعات و تنی چند از مدیران مراکز علمی و دستگاه‌های اجرایی استان در محل استانداری برگزار شد رعایت الزامات اعتباری بانک مرکزی بخصوص نرخ سپرده‌ها در شرایط کنونی، اولویت اول پست‌بانک ایران اعلام کرد و افزود:آرامش فعلی حاکم بر بازار و روند نزولی تورم نتیجه انضباط اعتباری و پیگیری بانک مرکزی می باشد.

عضو هیأت مدیره پست بانک گفت: علم، قدرت و ثروت سه‌رکن مهم توسعه است که خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، توسعه همه‌جانبه کشور با رعایت عدالت‌محوری مورد توجه جدی مسئولان قرارگرفته است.

وی تأکید کرد: ثروت در روستاها کمتر از شهرها نیست و آنچه باید مورد توجه قرارگیرد تجهیز منابع و مصرف آن به روش درست و در راستای اشتغال‌زایی و رونق تولید است.

صباغی با اشاره به معرفی پست‌بانک ایران در قانون برنامه ششم توسعه کشور بعنوان بانک تخصصی روستاها، انعقاد تفاهمنامه با مرکز توسعه مناطق روستائی و محروم ریاست جمهوری را گامی مؤثر و عملی در این زمینه دانست و اضافه کرد: با مشارکت این بانک، پرداخت تسهیلات در قالب وجوه اداره‌شده توسط دولت با هدف اشتغال‌زائی می‌تواند به خوبی محقق شود.

وی از مراکز علمی و دانشگاه‌های استان همدان درخواست کرد به منظور استفاده از فرصت‌ها و منابع موجود در طرح‌های توسعه‌ای مناطق روستائی مشارکت نمایند.

براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت حوزه ICT و عملکرد شرکت‌های وابسته وزارت در ادامه به وضعیت مطلوب زیرساخت‌های سخت‌افزاری IT و ICT استان همدان پرداخت و از عملکرد مدیران تقدیر کرد.

براری با اشاره به تصویب و اجرای عاملیت بانکی پست‌بانک ایران برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمترین اولویت این بانک را خدمت‌رسانی در مناطق محروم و روستائی بیان داشت و از برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توسعه خدمات بانکداری الکترونیکی در روستاها خبر داد.

وی‌تفاهمنامه پست‌بانک ایران با معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری را کلید توسعه و اشتغال‌زائی در مناطق روستائی دانست و خواستار انتقال منابع دهیاری‌های استان به دفاترخدمات بانکی روستائی این بانک شد.