صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد راه‌اندازی شد.

کد خبر: 181435 چهارشنبه 12 آذر 1393 - 18:28
صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد راه‌اندازی شد.

 معاون اداری و مالی کمیته امداد از راه اندازی صندوق قرض الحسنه کمیته امداد خبر داد.

محسن ولیئی با بیان اینکه مجوز مراحل مختلف راه اندازی صندوق قرض الحسنه این نهاد از بانک مرکزی گرفته شده است، به مهر گفت: امیدوارم که مرحله آخر آن نیز انجام بشود تا ابتدای سال 94 شاهد راه‌اندازی شعب مختلف این صندوق در سراسر استان‌های کشور باشیم.

 محسن ولیئی هدف از تاسیس این صندوق را اجرای دو طرح خیرین و باقیات صالحات بیان کرد و اظهار داشت: طرح خیرین که برای این صندوق در نظر گرفته شده بدین معناست که خیرین می‌توانند از این صندوق تسهیلات قرض‌‌الحسنه دریافت و به نیازمندان اهداء کنند اما قسط این تسهیلات را خود پرداخت کنند.

وی در تشریح طرح باقیات صالحات بیان کرد: این طرح برای اشخاصی است که نیاز به سپرده های مازاد خود ندارند، بنابراین آنها می‌توانند در صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد سپرده‌گذاری کنند و به نیت خود آنها به نیازمندان پرداخت می‌شود و هر زمان هم که نیاز به پول خود داشته باشند کل مبلغ به آنها برگردانده می‌شود.

معاون اداری و مالی کمیته امداد تصریح کرد: مردم خیر و نیکوکار کشور در سال گذشته 700 میلیون تومان در اداره کل وام معاونت مالی و اداری کمیته امداد کل کشور سپرده‌گذاری کردند که همین امر باعث شد که صندوق قرض‌الحسنه مخصوص کمیته امداد را راه‌اندازی کنیم.