تفاهم نامه بانک انصار با موسسه محک امضا شد.

کد خبر: 181433 چهارشنبه 12 آذر 1393 - 12:58
تفاهم نامه بانک انصار با موسسه محک امضا شد.

 

بانک انصار و موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) تفاهم نامه ای ۴ ماده ای را امضا و مبادله کردند تا در همکاری ای مشترک و متقابل به تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی خود نسبت به کودکان مبتلا به سرطان جامه عمل بپوشانند.

در جلسه مبادله تفاهم‌نامه که باحضور دکتر ابراهیمی مدیرعامل، سیدحمید خالقی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات و علیرضا شمیرانی‌راد جانشین وی و همچنین دکتر احمدیان مدیرعامل محک و مسئولان روابط عمومی آن موسسه تشکیل شد، ابتدا دکتر احمدیان به ذکر تاریخچه تأسیس این موسسه پرداخت و گفت: این موسسه که در میان موسسات مشابه در جهان در رده دهم قرار دارد و جایزه انجمن بین المللی را در سال 2013 به دست آورده است و تنها حدود 9درصد از بیمارانش بهبود نمی یابند، در حال حاضر 6500 کودک مبتلا به سرطان را تحت پوشش خود قرار داده است. وی با اشاره به داوطلب بودن اکثریت کادر پزشکی و پرستاری و تخصص بالای آنان افزود: متخصصان محک پیچیده‌ترین جراحی جهان یعنی پیوند استخوان را با موفقیتی چشمگیر صورت می دهند و بسیاری از کودکان را از مرگ حتمی نجات داده‌اند.

 در ادامه دکتر ابراهیمی ضمن تقدیر از مدیرعامل و پزشکان و پرستاران این موسسه که به امر خیر نجات کودکان از بیماری مهلک سرطان مشغول می باشند، از آمادگی بانک انصار در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود یاد کرد و گفت: بانک انصار که از یک شبکه خدمات رسانی مالی گسترده در سراسر کشور برخوردار است، می‌تواند به موسسه شما در ارایه خدمات بهداشتی و اجرای برنامه‌های پیشگیری و درمان کودکان مبتلا به سرطان، همکاری کند.

دکتر ابراهیمی در پایان ضمن تأکید بر لزوم تسریع در اجرای مفاد تفاهم نامه فیمابین، خواستار تداوم تعاملات محک و بانک انصار به منظور افزایش سطح همکاری ها شد و پیشنهاد کرد که طرحی تحت عنوان «قرض‌الحسنه درمان» به منظور حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت به اجرا درآید. وی افزود ما آمادگی داریم سپرده‌های آن موسسه را به صورت ویژه و بر اساس عقود اسلامی در بانک بپذیریم و این امر را برای آن موسسه مقرون به صرفه و با برکت کنیم.

شایان ذکر است، این تفاهم‌نامه حاوی 4 ماده بوده و در آن 16 شیوه همکاری از جمله افتتاح حساب ویژه محک، ساخت یا تجهیز بخش‌های بیمارستانی، همکاری‌های تبلیغاتی، دید و بازدیدها، استفاده متقابل از امکانات، به ویژه اجرای طرح قلک الکترونیکی، تخصیص نذورات پرسنل به محک، کارهای داوطلبانه نیروی انسانی بانک، پرداخت حق عضویت، حمایت مالی و نصب خودپرداز سیار در مراسم و نمایشگاه‌های موسسه مذکور درج شده است.