نشست «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران»

کد خبر: 171344 چهارشنبه 21 آبان 1393 - 11:5
نشست «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران»

به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، يکي از مشکلات کنوني نظام بانکی، پدیده‌ای به نام فاکتور صوری است. وجود برخی ضوابط دست و پاگیر اعطای تسهیلات و ضعف نظارت از یک سو و استفاده ناصحیح برخی مشتریان از سوی دیگر موجب می‌شود که برخی متقاضیان تسهیلات، بنا به هر دلیلی جهت دریافت تسهیلات، فاکتور صوری یا ساختگی به بانک ارائه کنند. از این‌رو ضروری به نظر می‌رسد که علل و ریشه‌های بروز این پدیده، سهم بانک‌ها در گسترش آن و راهکارهای بهبود این عارضه در نظام بانکی در یک نشست تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در این راستا، پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به برگزاری نشستی با عنوان «آسیب‌شناسی پدیده فاکتور صوری در نظام بانکی ایران» نموده است.

این نشست در روز دوشنبه 26 آبان ماه 1393 از ساعت 9:30 تا 12 با حضور اساتید محترم جناب آقایان حجت‌الاسلام دکتر محمدحسین حسین زاده بحرینی (نماینده مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کارگروه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا)، امیر حسین امین‌آزاد (مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی)، دكتر کوروش پرویزیان (مدیر عامل بانک سینا) و دکتر کامران ندری (مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی) برگزار می‌شود.


  • لازم به ذکر است که در آغاز این نشست، مستند «فاکتور صوری» که به همت موسسه سفیر فیلم تهیه و تولید شده است؛ اکران خواهد شد.
  • حضور در این جلسه منوط به ثبت نام با شماره تلفن 88657395 می‌باشد.
  • با توجه به محدودیت مکان، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت‌نام نمایند.
  • دریافت پوستر نشست