اصلاح سهمیه بانک‌ها در اعطای تسهیلات قرض الحسنه

کد خبر: 171249 چهارشنبه 16 مهر 1393 - 9:30
اصلاح سهمیه بانک‌ها در اعطای تسهیلات قرض الحسنه

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از مهلت 10 روزه بانک مرکزی برای بررسی مجدد و اصلاح سهمیه بانک‌ها برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک‌ها خبرداد. غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه مشترک این کمیسیون با مدیران عامل بانک‌های دولتی و مسوولان کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیسیون به بانک مرکزی برای بررسی مجدد و اصلاح سهمیه بانک‌ها برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک‌ها 10 روز فرصت داد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌های دولتی واگذار شده به تکلیف در نظر گرفته شده در بند «د» تبصره 17 قانون بودجه 94 مبنی بر اعطای تسهیلات قرض الحسنه به کمیته امداد خوب عمل کرده است، گفت: قرار شد در این فرصت بانک‌ها سهمیه هر استان را نیز ابلاغ کنند. وی با بیان اینکه عملکرد نسبت به سال قبل از نظر توزیع بهتر بوده است، افزود: در این جلسه بانک مرکزی مکلف شد هر ماه گزارشی از عملکرد بانک‌ها ارائه دهد و ما گزارش را به صحن علنی ارائه کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه، ‌بودجه و محاسبات مجلس افزود: این واقعیت را باید در نظر گرفت که در سال‌جاری منابع بانک‌ها در امر قرض‌الحسنه نسبت به سال قبل کاهش یافته است از این رو باید توجه کنیم که تکالیف بیش از حد متوجه بانک‌ها نشود.

تاجگردون با بیان اینکه بانک‌ها قول دادند سهمیه‌ای که امسال درنظر گرفته شده است را پرداخت کنند، درباره پیشنهاد رئیس کمیته امداد مبنی بر واگذار کردن مسوولیت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به صندوق توسعه ملی، گفت: از محل صندوق توسعه برای تسهیلات اشتغالزا سهمی را در نظر خواهیم گرفت، اما این مبلغ هم کمبودها را جبران نمی‌کند. نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس افزود: در تلاشیم تا در قانون دایمی سهم ریالی قابل‌توجهی برای کمیته امداد درنظر بگیریم، اما نمی‌توان خلا قرض‌الحسنه را از محل صندوق توسعه ملی پر کرد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۳۱۶  تاریخ چاپ: ۱۳۹۳/۰۷/۱۶.