افزایش سرمایه بانکها، راه آخر است.

کد خبر: 161076 یکشنبه 26 مرداد 1393 - 8:35
افزایش سرمایه بانکها، راه آخر است.

عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: افزایش سرمایه راه آخر تقویت سیستم بانکی است چراکه افزایش سرمایه ای که منجر به بنگاهداری و شرکت داری شود فایده ای ندارد.

الیاس نادران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزای خانه ملت, درباره راهکارهای تقویت منابع بانکی جهت تخصیص به بخش تولید برای خروج از رکود،گفت: باید توجه داشت معوقات بانکی مانع بزرگی است که بانکها باید برای کاهش آن عزم جدی داشته باشند.

نماینده مردم تهران,ری, شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: بنگاه داری و شرکت داری بانک‌ها را از ماموریت و هدف اصلی شان منحرف کرده است.

وی افزود: خرید دیون بین بانکها برای تقویت ظرفیت آنهابرای تسهیلات دهی ابزاری است که تاکنون از آن به درستی استفاده نشده است.

این عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس گفت: نظارت بانک مرکزی برای اینکه بانک‌ها در چارچوب قوانین بانکی بتوانند عملیات بانکی انجام دهند و انحراف نداشته باشند و نهادهای غیربانکی وارد بازار پول نشوند دلیل دیگری است که ناکارآمدی بازار پول را تقویت کرده است.

نادران در ادامه در این باره که آیا افزایش سرمایه بانک‌ها می تواند راهکار مناسبی باشد،گفت: افزایش سرمایه راه آخر است چرا که افزایش سرمایه ای که منجر به بنگاهداری و شرکت داری شود فایده ی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس درباره تخطی بانک‌ها از مصوبه شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی، اظهارداشت: مجلس مجبور است نقص دستگاه نظارتی بانک مرکزی را برعهده بگیرد و برای اعمال نظارت ورود خواهد کرد.