صندوق قرض الحسنه پست‌بانک‌ایران افتتاح شد

کد خبر: 110842 دوشنبه 19 خرداد 1393 - 7:48
صندوق قرض الحسنه پست‌بانک‌ایران افتتاح شد

صندوق قرض‌الحسنه پست‌بانک‌ایران توسط دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه همایش رؤسای شعب این بانک رسماً افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران: دکتر واعظی در این مراسم گفت: این صندوق براساس مجوز شماره 315161 مورخ 92/10/26 اداره مجوزهای بانکی مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ‌ایران با هدف الهام از تعالیم عالیه اسلام و به منظور جذب سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به هموطنان به ویژه روستائیان تأسیس شده است.

وی افزود: افتتاح حساب‌ قرض‌الحسنه پس انداز، افتتاح حساب قرض‌الحسنه ویژه، اعطای وام قرض‌الحسنه برای رفع نیازهای ضروری هموطنان شامل؛ هزینه‌های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، تعمیرات مسکن، کمک هزینه تحصیلی و سایر نیازهای آنان، اشتغال‌زایی، کمک به امر افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی، ‌تکمیل ساختمان‌های ارزان‌قیمت و همچنین دریافت کمک و هدایای نقدی و غیرنقدی از دولت، اشخاص حقیقی و یا حقوقی از عمده فعالیت‌های صندوق قرض الحسنه پست بانک ایران می‌باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: با افتتاح این صندوق عملاً دامنه خدمتگذاری و فعالیت‌های پست بانک ایران در سطح کشور بویژه مناطق روستائی و محروم بیش از پیش توسعه می‌یابد.

همچنین رسول زندی مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه پست بانک ایران ضمن ارائه گزارشی از روند تأسیس و ایجاد آن گفت: تمامی خدمات این صندوق بصورت الکترونیکی و در داخل شعب و دفاتر پست بانک ایران انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: خدمات صندوق اینترنتی، پیامک، صندوق همراه، سامانه صندوق تلفنی، دریافت اقساط وام بصورت الکترونیکی، ارائه خدمات مربوط به قرض‌الحسنه ویژه، حمایت و همکاری با صندوق‌های قرض‌الحسنه محلی، خانوادگی و دیگر صندوق‌های مرتبط و اعطای جایزه به حساب‌های قرض‌الحسنه بر اساس قرعه کشی از دیگر فعالیت‌های این صندوق می باشد.

زندی عنوان نمود: هدف اساسی این صندوق جذب و هدایت سرمایه‌های خرد و اندک روستائیان به منظور حمایت از اقتصاد روستائی، اشتغالزایی، رونق و آبادانی روستاها و مناطق محروم است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه بانک تصریح کرد: نرم افزار جامع بانکی این صندوق توسط کارشناسان داخلی امور فناوری اطلاعات پست‌بانک‌ایران‌ طراحی و عملیاتی شده است.