تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

کد خبر: 110796 دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 - 9:57
تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران


مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اعلام اینکه حساب یارانه فعالان قرآنی می تواند ضامن دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریال از این بانک باشد، گفت: تسهیلات درمان در وجه بیمارستان تا سقف ۳۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

به گزارش بنکر، غلامرضا مصطفی پور در نشستی خبری، رشد منابع بانک در سال 92 را 43 درصد اعلام کرد و با بیان اینکه منابع این بانک به 25 هزار میلیارد ریال رسیده است، افزود: همچنین مانده تسهیلات بانک با رشد 43 درصدی به 22 هزار میلیارد ریال رسیده است، در عین حال کل تسهیلات بانک به 47 هزار میلیارد ریال در پایان همین سال رسید که به 980 هزار پرونده تسهیلاتی اختصاص یافت.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران متوسط رشد منابع بانکهای تجاری را نیمی از این رشد ذکر کرد و با اشاره به اینکه در سال گذشته 2 هزار میلیارد ریال خارج از سهمیه، منابع تسهیلاتی ازدواج پرداخت شده است، گفت: امسال نیز یک هزار میلیارد ریال برای ازدواج جوان تسهیلات منظور شد. تسهیلات درمان در وجه بیمارستان تا سقف 30 میلیون ریال پرداخت می شود.

وی از پرداخت تسهیلات حمایتی برای رفع مشکلات خرد اقتصادی خبرداد و اظهارداشت: ارائه کارت اعتباری قرض الحسنه با مبلغ 15 میلیون ریال تسهیلات با مهلت زمان استفاده 3 ماه و تقسیط 12 ماهه در دستور کار است و البته این رقم متغیر است.

مصطفی پور از انعقاد تفاهم نامه با موسسات قرآنی و مردمی کشور برای پرداخت تسهیلات به فعالان قرآنی خبرداد و عنوان کرد: برای اولین بار چنین حسابی پیش بینی شده است و افرادی که چنین حسابی دارند، عملیات بانکی به راحتی برایشان انجام می شود و پرداخت تسهیلات به مبلغ 10 میلیون تومان با تقسیط 5 ساله برای آنها صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: افرادی که بخواهند از این مجرا تسهیلات دریافت کنند، اگر حساب یارانه آنها در بانک قرض الحسنه مهر ایران باشد، برای دریافت تسهیلات نیاز به ضامن ندارند.