تهیه طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا تا اوایل خرداد

کد خبر: 100754 سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 - 14:34
تهیه طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا تا اوایل خرداد

 

عضو کارگروه ویژه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا، از تشکیل دومین جلسه کارگروه ویژه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا در روز گذشته خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته طرح اصلاح این قانون تا اوایل خرداد تهیه می شود.

دکتر علی محمد احمدی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، ضمن تشریح جزئیات جلسه روز گذشته کارگروه ویژه تهیه پیش نویس اصلاح قانون بانکداری بدون ربا به عنوان دومین جلسه تشکیل این کارگروه گفت: در جلسه روز گذشته این کارگروه دو کمیته فقهی و طراحی سیستم تشکیل شد.

نماینده مردم هلران، آبادنان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این دو کمیته لایحه اصلاح قانون بانکداری که در گذشته از سوی دولت تهیه شده و همچنین نتیجه فعالیت برخی علمای قم برای اصلاح قانون بانکداری را از نظر فقهی و طراحی سیستم مورد بررسی قرار می دهند، تا انشاءالله حاصل آن به گونه ای باشد که جایگزین قانون بانکداری فعلی شود.

احمدی افزود: نتایج بررسی لایحه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا و نظر علمای قم درباره اصلاح این قانون در دو کمیته فقهی و طراحی سیستم، دوباره در کارگروه ویژه مورد بازنگری قرار می گیرد و به شکل یک طرح جدید به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

عضو کارگروه ویژه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا درباره زمان تهیه طرح اصلاح این قانون گفت: به دلیل اینکه دولت در گذشته لایحه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا را ارائه داده است و در دو کمیته فقهی و طراحی سیستم نیز بررسی می شود به نظر می‌رسد تهیه طرح اصلاح این قانون مدت زیادی طول نکشد و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا اوایل خرداد این طرح تهیه می شود.