خرید دو دکل حفاری با صکوک اجاره

کد خبر: 100675 سه شنبه 20 اسفند 1392 - 10:14
خرید دو دکل حفاری با صکوک اجاره

 

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی از پذیره نویسی 775 میلیارد ریال اوراق اجاره شرکت دانا پترو ریگ کیش خبر داد و گفت: این پذیره نویسی به روش قیمت بازار و ثبت سفارش از سه شنبه جاری به مدت 2روز در بازار سوم فرابورس انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس، علیرضا توکلی با اعلام این خبر افزود: شرکت واسط مالی دی به منظور تامین مالی و خرید دو دکل حفاری شرکت دانا پترو ریگ کیش در نظر دارد، 775 هزار ورقه به مبلغ 775 میلیارد ریال اوراق اجاره را به قیمت بازار و روش ثبت سفارش از سه شنبه 20 اسفند به مدت 2 روز در بازار سوم پذیره نویسی کند.

وی با اعلام با نام و قابل معامله بودن اوراق در فرابورس گفت: برای اولین بار قیمت اوراق در دوره ثبت سفارش "آزاد بوده" و کف قیمت اوراق توسط مدیر عرضه به قیمت 960 هزار ریال تعیین شده است. پس از اتمام پذیره نویسی، بازارگردانی این اوراق تحت ضوابط قرارداد بازارگردانی مبتنی بر حراج در بازار فرابورس طبق دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بازار ابزارهای نوین مالی مصوب 17اسفند 92 هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار انجام میشود.

به گفته توکلی، سرمایه‌گذاران میتوانند طبق دستورالعمل مربوطه که به پیوست اعلامیه پذیره نویسی منتشر شده است، حجم و قیمت های مد نظر خود را وارد سامانه معاملات کرده و در رقابت خرید و کشف قیمت عرضه این اوراق ، سهیم باشند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی در ادامه گفت: حداقل خرید هر کد معاملاتی 10 ورقه تعیین شده و کارمزدها و هزینه های پذیره نویسی توسط بانی اوراق پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به ممنوع بودن خرید سهام با استفاده از کد خرید گروهی "ددد" تاکید کرد: خرید سهام از طریق شبکه کارگزاری فرابورس ایران مستلزم وجود کد سهامداری فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی است و سرمایه گذارانی که کد سهامداری ندارند می توانند با مراجعه به یکی از کارگزاری های فرابورس نسبت به درخواست کد سهامداری اقدام کنند.

ایشان افزود: این اوراق چهار ساله با سود علی‌الحساب 20 درصد سالانه است که توسط شرکت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می شود. همچنین موسسه مالی و اعتباری کوثر مرکزی و تامین سرمایه امین ضامن این اوراق و تامین سرمایه امین مدیر عرضه، متعهد پذیره نویسی و بازار گردانی اوراق را بر عهده گرفته و عامل فروش اوراق کارگزاری امین آوید است.

وی خاطرنشان کرد: ناشر اوراق ،اجاره بهای اوراق را روز ما قبل مواعد پرداخت اجاره بها و اصل مبلغ اوراق روز ماقبل سررسید نهایی، به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کرده و این شرکت، اجاره بها را در تاریخ های سر رسید به حساب متمرکزی که خریداران در هنگام خرید معرفی کرده اند واریز میکند.