بانک قرض‌الحسنه مهر، وام درمان می‌دهد.

کد خبر: 100667 شنبه 17 اسفند 1392 - 8:35
بانک قرض‌الحسنه مهر، وام درمان می‌دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، جناب آقای غلامرضا مصطفی پور به واحد مرکزی خبر گفت: متقاضیان اگر بیماری در بیمارستان داشته باشند ، با تایید بیمارستان اگر برآورد تقریبی هزینه را به ما اعلام کنند بر آن اساس در وجه بیمارستان، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی سقف این تسهیلات را 30 میلیون ریال و مدت بازپرداخت آن را با کارمزد چهار درصد، 36 ماه اعلام کرد.

ایشان گفت: این بانک همچنین به آزادشدگان از زندان که معمولا به سختی می توانند از منابع بانکی استفاده کنند برای ایجاد اشتغال و تامین نیازهای ضروری با معرفی سازمان زندانها، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.

مدیرعامل نخستین بانک قرض الحسنه کشور با بیان اینکه بیشتر این تسهیلات برای ایجاد اشتغال پرداخت شده است گفت: تجربه سه سال گذشته نشان می دهد خوشبختانه افراد معرفی شده با پرداخت به موقع اقساط به تعهد خود پایبند بوده اند.

وی افزود: همین طور افرادی که بر اساس تشخیص بانک نیاز به کالاهای ضروری داشته باشند تقاضا به بانک ارائه می شود و پس از ارزیابی اولیه بانک، اگر نیازمند کالاهای مصرفی سرمایه ای مورد نیاز در منزل باشند تسهیلات آنان تامین می شود .

مدیرعامل بانک دولتی مهر ایران گفت: این بانک در نظر دارد در هفته نیکوکاری از نیکوکاران نمونه و شاخص خود در شعب مختلف قدردانی کند و با معرفی آنان که تسهیلاتی نیز دریافت نکرده اند ، مشوقی باشد برای سپرده گذاری افراد توانمند در این بانک.

وی گفت: مشتریانی که در این بانک سپرده گذاری کرده اند و خودشان نیازی به استفاده از تسهیلات ندارند می توانند با معرفی افراد نیازمند به بانک ، زمینه ارائه تسهیلات قرض الحسنه به آنان را فراهم کنند.

ایشان افزود: با این کار همه امور مربوط به پرداخت تسهیلات وگرفتن اقساط و ضمانت‌های بازپرداخت را بانک انجام خواهد داد ودیگر سپرده گذار درگیر این مسائل نخواهد شد.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، نخستین بانک تخصصی قرض الحسنه دولتی است که به منظور فعالیت صرف در امور قرض الحسنه از سال 1386 فعالیت خود را با عرضه انواع خدمات بانکی رایج در سایر بانک‌های کشور آغاز کرده است.