منوی بانکداری اسلامی
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی اندونزی در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۱۳درصدی را تجربه نموده است.
شواهد حاکی از آن است که محصولات بانکی منطبق با اصول شریعت در امارات متحده عربی طی چند سال گذشته از رشد قابل ملاحظه‌ای در منطقه برخوردار بوده‌است
راهکارهای جایگزین پیشنهادی این تحقیق جهت سامان‌دهی معاملات فردایی نیز شامل راهکار کوتاه‌مدت «انجام معاملات فردایی در قالب حقوقی تعهد به انجام بیع» و راهکار بلندمدت «تشکیل بازار رسمی معاملات آتی ارز» است.
بانک توسعه اسلامی پس از چهار دهه فعالیت، از هویت برند و نشان تجاری جدید خود در راستای تبدیل شدن به بانک نمونه توسعه‌ای اسلامی در سطح بین‌المللی رونمایی کرد.
امروزه در نظام بانكي ما از روش وجه التزام استفاده مي‌شود؛ ولي در مورد راهكارهاي ديگر نيز باب گفتگو باز است. از جمله راهكارهاي پيشنهادي تعزير مالي مشتريان متخلف است؛ ولي اين راهكار نيز با چالش‏هايي روبه‌روست
موسسه پژوهش و آموزش اسلامی (IRTI) و بانک جهانی، به تازگی گزارشی با عنوان «گزارش جهانی مالی اسلامی ۲۰۱۸» منتشر کرده‌اند که محوریت اصلی آن، نقش مالی اسلامی در تامین مالی سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت است.
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی قطر در پایان سال ۲۰۱۶ به ۹۰ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۸ درصدی را تجربه نموده است.
 
 
بازديد اين صفحه: 102,609