منوی بانکداری اسلامی
بانکداری اسلامی (اخبار و رویدادها)
برگزار می‌شود:
کارگاه آموزشی «ابزارهای نوین بانکداری اسلامی»
کارگاه آموزشی با عنوان ابزارهای نوین بانکداری اسلامی جهت آشنایی علاقه‌مندان توسط پژوهشکده پولی و بانکی برگزار خواهد شد.

مقاله
بسته مدیریتی عوامل کلان ریسک ‌اعتباری در ‌بانکداری بدون ربا
در این پژوهش مجموعه راهکارهای موجود در سیستم بانکی که جهت مواجهه با عوامل کلان مؤثر بر تشدید ریسک ‌اعتباری استفاده می‌شوند، برشماری شده و سپس با راهکارهای پیشنهادی تکمیل گردیدند.

گزارش:
بانکداری اسلامی در کشور بنگلادش
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی بنگلادش در پایان سال ۲۰۱۶ به ۲۷ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۲ رشد ۱۵ درصدی را تجربه نموده است.

گزارش:
تصمیم مصر برای انتشار صکوک دولتی بین‌المللی در دو سال آینده
مصر قصد دارد تا سال ۲۰۲۲، حدود ۲۰ میلیارد دلار اوراق ارزی منتشر کند. انتشار اوراق بهادار اسلامی به مصر اجازه می‌دهد طبقه جدیدی از سرمایه‌گذاری را در راستای اجرای برنامه اصلاح اقتصادی سه ساله با حمایت صندوق بین‌المللی پول که در سال ۲۰۱۶ تصویب شد، جذب نماید.

گزارش:
راه‌اندازی مرکز مالی اسلامی در بحرین
این مرکز توسط خلیج فین‌تک بحرین در راستای گسترش کاربرد فین‌تک به منظور تقویت موج جدید رشد در مالی اسلامی راه‌اندازی شده است.

گزارش:
برگزاری ۲۱‌امین کنفرانس بین‌المللی حسابداری و مالی اسلامی در ترکیه
بیست‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی حسابداری و مالی اسلامی با هدف شناسایی چالش‌های موجود و ارائه راهکارهای علمی در راستای توسعه روابط بین‌الملل در روزهای ۲۵ و ۲۶ آوریل سال ۲۰۱۹ در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

یادداشت:
نخستین تجربه های جهانی شاخص‌های مبتنی بر شریعت در بازار سرمایه
با گذشت نزدیک به دو دهه از شکل‌گیری و ارایه نخستین شاخص‌های اسلامی، شاخص‌های متعددی با رویکردهای مختلف از سوی سازمان‌ها و اشخاص مختلف ارایه شده است که به نوبه خود توانسته‌اند سهم تأمین مالی اسلامی از کل تأمین مالی جهانی را افزایش دهند.

منتشر شد:
مجموعه مقالات بیست و نهمین همایش بانکداری اسلامی
موسسه عالی آموزش بانکداری ایران، مقالات پذیرفته شده در بیست و نهمین همایش بانکداری اسلامی را منتشر نمود. این مقالات در موضوع حاکمیت شرکتی در بانکداری اسلامی تهیه شده‌اند.

گزارش:
بانکداری اسلامی در کشور عربستان سعودی
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۵۴ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۹٫۳ درصدی را تجربه نموده است.

گزارش:
بانک KFH کویت، پایدارترین بانک اسلامی در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس
بانک KFH کویت در زمینه ارائه خدمات بانکداری اسلامی در سطح جهانی پیشگام است و مجموعه‌ی گسترده‌ای از محصولات و خدمات اسلامی از جمله صکوک و اجاره ارائه می‌‌دهد.

گزارش:
رشد بانکداری اسلامی در کشور عمان
بانک‌ها و پنجره‌‌های بانکداری اسلامی در کشور عمان رشد قابل ملاحظه‌ای داشته به طوریکه در پایان مارس ۲۰۱۸ مجموع ۱۲.۴ درصد از کل دارایی‌های شبکه بانکی را به خود اختصاص داده‌ است.

گزارش:
ضرورت اصلاح و بازبینی مقررات املاک و مستغلات در بانکداری اسلامی
مقامات نظارتی بانکداری اسلامی به منظور هماهنگی با مقررات بازل ۳ باید به بازبینی رهنمودهای مرتبط با املاک و مستغلات بپردازند.

گزارش:
راه‌اندازی بانک دیجیتال اسلامی البرکه در آلمان
بانک بحرینی البرکه به تازگی خدمات بانکداری دیجیتال خود را در آلمان با هدف ارائه خدمات بدون ربا در کل اروپا ارائه نموده است.

گزارش:
بانک نگارا مالزی سند سیاستی رهن را معرفی می‌کند
بانک نگارا مالزی (BNM) سند سیاستی رهن را با هدف تقویت و توسعه‌ی کاربرد آن در موسسات مالی اسلامی برای ارائه خدمات منطبق بر شریعت صادر کرده است.

منتشر شد:
شماره ۷۰ فصلنامه «اقتصاد اسلامی»
با مقالات هفتادمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «اقتصاد اسلامی» آشنا شوید.

گزارش:
دست‌یابی صنعت بانکداری اسلامی مالزی به ۴۰ درصد از سهم بازار تا سال ۲۰۲۰
بانک مرکزی مالزی با چشم‌اندازی خوش‌بینانه در نظر دارد که انجمن بانکداری اسلامی و موسسات مالی مالزی (AIBIM) تا سال ۲۰۲۰، ۴۰٪ از سهم بازار از کل دارایی‌های بانکی را به دست آورد.

گزارش:
رشد سریع بانکداری اسلامی در اتیوپی
در حال حاضر حدود ۱۰ بانک تجاری در اتیوپی نسبت به ارائه خدمات بانکداری و مالی اسلامی اقدام می‌کنند و این روند در حال گسترش است.

گزارش:
فراخوان بیست و یکمین همایش بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی در مالزی
بیست‌ویکمین همایش بین‌المللی بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی به منظور ارائه راهکارهای علمی و گسترش روابط بین‌الملل در روزهای ۱۱ و ۱۲ فوریه سال ۲۰۱۹ در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

گزارش:
فناوری‌های مالی، مقررات مالی و مالی اسلامی
کارگاه هم اندیشی «فناوری‌های مالی، مقررات مالی و مالی اسلامی» در بحرین برگزار خواهد شد. توجه به نحوه قانونگذاری، تدوین مقررات و نحوه نظارت بر حوزه فناوری‌های مالی با لحاظ نظرات شریعت اسلامی از اهداف این کارگاه بشمار می‌آید.

گزارش:
جایزه جهانی فین‌تک اسلامی ۲۰۱۸
جوایز جهانی فین‌تک اسلامی از سوی موسسه «RedMoney» به منظور انتخاب کارهای برجسته در زمینه فین‌تک اسلامی یا منطبق با شریعت طراحی شده است. شرکت‌های استارت‌آپ فعال در زمینه مالی اسلامی می‌توانند برای دریافت این جایزه ثبت‌نام کنند.
انتها123456کليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.